Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy kell foltmentessen le...

Hogy kell foltmentessen le mosni kézzel egy autót?

Figyelt kérdés
2012. júl. 16. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Foltmentesen azért nem tudod, mert a víz kemény. És amikor megszáradnak a vízcseppek akkor ottmarad a nyomuk.


Persze törölgetheted utána egy ronggyal, de azzal igazából karcolod a festést a kiülepedett sókkal.


Megoldás:

Otthon szépen lemosod, leöblíted. Majd elmész egy kézi benzinkúthoz és 100-200 Ft-ért átöblíted "fordított ozmózisos" vízzel.

Ilyen szolgáltatást OMV-nél és SHELL-nél szoktam használni.

2012. júl. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én egy száraz ronggyal gyorsan át szoktam törölni csak vigyáz milyen anyagú a rongy h ne karcolja és akkor foltmentes lesz :)
2012. júl. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vagy otthon összegyűjtöd az esővizet és azzal mosod.

Az nem hagy nyomot.

2012. júl. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Velem apu úgy szokta mosatni, hogy fentről lefele fokozatosan. :D


Először az autó tetejét

Aztán az ablakokat (gyorsan át is törölni szárazzal, hogy ne száradjanak rá a vízcseppek)


Majd egyre lentebb, a lényeg a gyorsaság, fokozatosan fentről lefele, és egyből át kell törölni szárazzal.


Minimális folt maradni szokott rajta...


21/l

:D

2012. júl. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
de egy nyirkos ronggyal azt a mininmális foltot is el lehet tűntetni :P
2012. júl. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!