Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért ad hangot a tengely?

Miért ad hangot a tengely?

Figyelt kérdés
Elvittem szervizbe a bicajom, raktak rá új hajtókarokat lánckerekekkel és azóta fura hangot ad a tengely amikor tekerek. (A tengely a régi maratt) Régen a hajtókar nyikorgott mert kilazult, de ez most más zaj. Amikor a boltba értem még kalapálta a hajtókart egy kicsit a szerelő, de régen nekemis kellett hogy normálisan meg tuggyam huzni a kilazult hajtókart.

2012. júl. 17. 07:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát így látatlanba annyit mondanék hogy tengely kuka...

Ha ki volt lazulva akkor valószínű hogy egy helyen jobban kopott a csapágypersely rajta. És ahogy meghúzták most már nem sima felületen futnak a golyók, hanem van útközben 1-2 barázda is. Ezért ad ilyen hangot.


Nekem hátsó agy ilyen most a bicajomon, bár ott gyári hibás csapágygolyó miatt. Annyit csináltam hogy nem húztam meg teljesen, így nincs hangja és "szépen" fut.

2012. júl. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi!
2012. júl. 17. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!