Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vezetési idő, pihenő idő...

Vezetési idő, pihenő idő témakört eltudná valaki érthetően magyarázni?

Figyelt kérdés
holnap lesz az első napom egy fuvarozó cégnél.érdemes a sebességkorlátozást betartani tachográfos autónál?beszéltme pár sofőrrel, volt aki aztmondta, ő 90 körül is halad, míg más 100-110-el is.aztmondták nem kéri el senki a korongot.(belföld)

2012. júl. 19. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Száraz anyag a le írottaknál értelmesebben nem lehet el magyarázni! A senki alatt ott vannak a vámosok, közutasok(kpm)rendőrség, sebesség ? a gyorshajtás büntije az ott lebeg a fejed felett! nem tudom hány tonnás kocsira mégy dolgozni, de autópályán 80 -nal mehetsz alsórendű úton meg kérdezheti ,hogy miért mentél 90-nel a tahográf rajzolja becsülettel!
2012. júl. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, hány pálcáson lőtted a jogsid, de

tanfolyamon tuti elmondták, hogy 28 napi korongot kell magadnál tartanod visszamenőleg, a munkáltatód köteles 5 évig megőrizni és telephely ellenőrzéskor elővehetik, akár 3 év múlva is.

Autópályán 80-as megengedett, helyett 90-nel menni nem gáz, a trafi ennyinél nem lő ( az 100 alatt 15+3km/h-tól 30 000), viszont helyszíni bünti lehet 5-30 000ig, ha nem vagy szimpi.


AETR alapok :


4.5 óra vezetés után kell kivenni 45 perc pihenőt utána megint 4,5 óra vezetés majd 11 óra pihenő

A 4,5 óra bontható több részre, ahogy a 45 perc is, de az csak 1*15+1*30 percre.

A napi 9 óra vezetés megtolható +1 órával ( 4,5ó>45p>4,5ó>45p>1ó>pihenő ), de ezt a következő hét végéig vissza kell pótolni ( ha jól emlékszem duplán).

A heti vezetés max 56 óra lehet, két egymást követő hét nem lépheti túl a 90 órát.

2012. júl. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szerintem veted a jogsid.

mert aki rendesen csinálja tanulta az tud minden .

1 ha már 100 110 el mész akkor lehet ha uresbe teszed parton lefelé haéadva, vagy kiveszed a bistositékot ami a motornál van ,van aki meg buherálja egy távirányitoval de nem célszerű. 1 szpicli azzaz a tachograf mindent ir mér .

mikor mentél gyorsan , menyit km et mentél tul attol a pontol ahol már álnod kelet volna, hamarab indultál el.

többek mentél mint 90.

ha meg állitanak elkéri az utolsó 7napot általában de ha akarja elveszi az egész havit viszamenőleg ....

ahol meg fog neked az nem lesz jó.

ved ugy ha 100 110 el meg fognak,,,ved ugy magad mint aki részeg jogsidnak löttek meg akkora pénzhalom cseket kapsz bird kifizetni.

2012. júl. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kuktyinmatyi válasza:
Még egy plusz infó. 4,5órát egybefüggően vezethetsz!! De,ha pl terítesz és mondjuk reggel 5-kor indulsz Nyiregyházáról Tiszavasváriba odaérkezel 6órára, és mondjuk 7:30-ig rakodsz akkor az a 1,5óra 6-7:30-ig egyéb munkavégzés,nem pedig vezetési idő!!! A lényeg az,hogy a példánál amit leírtam,nem kell 9:30-kor megállnod és kivenni a 45perc pihenőidődet,hanem majd akkor,amikor effektív levezetted a 4,5órás vez.idődet!!! Remélem a lényeget érted. Egy ideig jómagam is meg voltam kissé kavarodva ezzel az egész dologgal... :) Ja és még1! Van aki akkor kapcsol vezetési szünetet (pihenőt),amikor rakodik! Ezt felejtsd el,mert ha lebuksz vele akkor százezres nagyságrendű büntire számíthatsz!!!
2015. jan. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!