Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Valaki el tudná magyarázni a...

Valaki el tudná magyarázni a 2T robogók mozgó alkatrészeinek kapcsolatát?

Figyelt kérdés
Annyit tudok, hogy a hengerben van a dugattyú, azon a hajtókar és az hajtja meg a főtengelyt. De nem értem, hogy a meghajtott kerék előtt még mi van? És mire szolgálnak az egyéb kiegészítők, pl. szimering, csapágyak, tűgörgő, csapszeg, zégerek?
2010. aug. 10. 23:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Kuplung és variátor van még köztük.

A kuplung a fordulatszám miatt kapcsol amikor húzod a gázt, közben a variátorban elmozdulnak a görgők és elkezd gyorsulnia motor. Sokkal többet én se tudok mert még nem szedtem szét a robogómat.

2010. aug. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szimering : gumi tömítés,ami megakadályozza hogy bejusson a kosz,por csapágyhoz

Csapágy és tűgörgő csapágy: forgó mozgást végző alkatrész és a ház között van,és ez veszi át a terhelést,és központosít,lehetővé téve a a precíz forgást.

Zéger(Seeger) : egy fajta gyűrű alkatrész ,ami a forgó alkatrész pl a csapágyat rögzíti a furatban,hogy az ne tudjon kijönni onnan.

Csapszeg : 2 rész házblokk között az összeillesztést segíti,azaz összeszereléskor pontosan helyükre vezeti őket. Ezek mind a motor alkatrészei.

A variátor és az automata kuplung működése fent van a youtubon is ..ez együttesen a kapcsolatot hozza létre a motor és a kerekek között,illetve a motor fordulatszámát "tágítja" ki az által hogy változik az átételezés ami látszik a szíj-on is ezen a klipen..

http://www.youtube.com/watch?v=9TnkUIecRE4

2010. aug. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!