Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Csak a lakóhely és az iskola...

Csak a lakóhely és az iskola között lehet venni diák bérletet? (MÁV ill. Volán)

Figyelt kérdés
Az iskolám Kaposváron van, de én nyáron Nagyatádon fogok dolgozni. Lehet-e diákbérletet vásárolni máv vagy volán járatokon? Következő pedig ez lenne: Barátnőm nyáron nálam lesz és ő is Nagyatádon fog dolgozni, viszont ő oda is jár iskolába, csak ő nem ott lakik ahol én!
2011. jún. 14. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyikőtök sem vehet a lakóhelyed és Nagyatád között kiemelt kedvezményű bérletet. Azt kizárólag az iskola és a lakóhely/tartózkodási hely közötti viszonylatra válthatod ki.
2011. jún. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

elsőnek igaza van.

nekem volt olyan tapasztalatom h a k...buszsofőr nem adott diákjegyet a következő városba,mondván én nem oda járok iskolába......????

mindegy kértem egészet,persze elrakta a pénzt és nem adott jegyet..ilyenkor mit tennétek?tömve volt a busz,a következő egy óra múlva indult,nem akartam szarozni.

2011. jún. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én szaroztam volna. Szépen beállok az ajtóba, és megmondom, hogy amíg nem adja ki a diákjegyet, addig onnan el sem mozdulok. Akkor talán meggondolja magát. (Ugyanis a jegy bármely viszonylatban váltható, ha nappalis vagy estis vagy.)


Egyébként én is megerősítem, amit az első írt. Nem lehet diákbérletet venni, tehát a vastag, nagybetűs kérdésre a válasz az, hogy igen.

2011. jún. 15. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Viszont teljes árú bérletet vehetünk???
2011. jún. 15. 12:29
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
teljes áru bérletet csak a lakóhely és munkahely között lehet,tehát ugyanaz a helyzet mint a diákkal.
2011. jún. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Dehogy is, teljesárú bérletet bármilyen viszonylatban lehet venni. Viszont nem valószínű, hogy megéri, mert 20 darad teljesárú oda-vissza jegy ára, így ha folyamatosan diákjegyeket vesztek (amit szintén bármilyen viszonylatban lehet), akkor csak feleannyit fizettek.
2011. jún. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!