Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lukoil benzin jó vagy rossz?

Lukoil benzin jó vagy rossz?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy mióta Lukoil-nál tankolok a kocsim(2005-ös Swift) "megy szét", mint az állat. Szar fogyasztás stb...

Anyám Peugeot-ja is megérzi az orosz naftát, szarul fogyaszt, emelkedőn húz etc...

Egyik tanáromnál előjött a téma, elkezdtünk kocsikról beszélgetni. Elmesélte, hogy elromlott a Toyotája, a szerelő szerint azért, mert lukoilt tankolt. Volt vmi hibája, ami mindig előjött, és akkor múlt el, mikor leállt a lukoil-nál való tankolással.


Meglátogattam apámat. Mikor tankolni akartunk, akkor épp egy Lukoil előtt haladtunk el, mire a barátnője mondta, hogy ide be nem megy, mert a Lukoil cseszte szét az Opelt, ami volt neki.


A bökkenő az, hogy utánanéztem a neten, és a Lukoil-ról csupa jót lehet olvasni. Sok helyen a kommentelők lényegében egy kategóriába helyezik a Shell-el.

Akkor mi a helyzet valójában? Csak én, és az ismerőseim fogjuk ki a legszarabb Lukoil kutakat? Most tényleg, hogy van ez?



2012. júl. 30. 08:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
42%
lukoil valóban rossz.Shell hát jót ad de én ott elvből sem tankolok...
2012. júl. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Miért, utálod a hollandokat?
2012. júl. 30. 08:36
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekek....


MO-n 2 helyről lehet üzemanyagot venni a kutaknak:


1., MOL

2., OMV


Ennyi. Nincs orosz meg holland nafta. Csak a megvett benzinhez hozzáadott saját extra anyagokban különböznek az üzemanyagok. Még az Auchan kútra is a MOL viszi az üzemanyagot.

2012. júl. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

A Shell is külön helyről hoz, azt nem tudom, hogy honnan. De ugyanazt a benzint árulják itt, mint Németországban, vagy Olaszországban.

A Lukoil beszerzési helyeit valóban nem ismerem, de nekem ott vmi huncut. Túl olcsó ahhoz képest, hogy rá nem vonatkoznak az EU vámkedvezményei a benzint illetően, ami viszont vonatkozik a többire. Így, elméletben a Lukoil-nak kellene a legdrágábbnak lenni. Mégis, volt, hogy 10 forinttal volt olcsóbb, mint a szemben lévő MOL.

2012. júl. 30. 08:51
 5/19 anonim ***** válasza:
65%
nem a hollandokat utálom csak a shellt mint céget szörnyű amiket művelnek főleg a shell nigéria és sorolhatnám meg hogy most olajat(akarnak) fúrnak az északi sarkon stb...
2012. júl. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
Én 2 éve a lukoilnál szoktam tankolni, de eddig semmi hiba nem volt az autóval. A múltkor viszont a benzinnek nem volt olyan erős benzinszaga, hanem olyan volt mint ha lenne benne egy kis gázolaj is. Fura, de az autó ugyan úgy megy. Ez orosházán volt,a B.csabai viszont teljesen jó. Megane mk1 1.4 16v
2012. júl. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

# 4


Nem hoz a Shell sem külön forrásból naftát.


Az meg rossz vicc, hogy az itthoni benzin olyan lenne mint a német. Egyet kell tankolnod németországban és rájössz, hogy ég és föld a különbség a 2 üzemanyag között.

2012. júl. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
58%

Mi általában nem tankolunk Magyarországon, de ha mégis akkor csak a MOL vagy OMV.

Egyszer tankoltak az autóba a Shell Fuel Save benzinből, azt nem szerette az autó.

A Lukoilra pedig azt mondják az 1.-es kút normális benzin(mert azt ellenőrzik ha kimennek ellenőrizni) a többi pedig pancsolt.

De amúgy a régi, már nem forgalmis autóba mindig a legolcsóbb benzin, vagy kéz alól, és elmegy még a ganajléval is, persze nincs benn elektronika, injektor, csak karburátor meg a 4 henger:)

2012. júl. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Lukoil is a Dunaföldvári MOL töltőről kap naftát. Esetleg a szabadkikötőbe befutó román anyag van még, de egyesek szerint annak még jobb a minősége mint a mienknek. Nagyritkán kapnak még szlovák anyagot is,de ezekkel sincs gond.OMV 5-ből egyszer tölt osztrák anyagot, a többi ott is MOL-os üzemanyag, és elviekben kap valami adalékot, az osztrákban meg már benne van.

Az hogy a benzinbe gázolaj került sajnos előfordulhat,de ez nem nagy öröm :-(

2012. júl. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb baromság, hogy a Lukoil vagy a Shell vagy bármelyik szar benzint ad. Mind egyforma. Egyik sem teszi tönkre az autót jobban, mint a másik.
2012. júl. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!