Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy kell helikoptert vezetni?

Hogy kell helikoptert vezetni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 31. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy mint az autót csak másképp!
2012. júl. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja igen azt elfelejtettem hogy lécci normális válaszokat!
2012. júl. 31. 20:30
 3/11 anonim ***** válasza:
De b@zmeg ilyen hülye kérdést feltenni. Legalább a típusát vagy valami ismertetőjelét írnád le..
2012. júl. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát látszik h nem értesz hozzá... Ha nem tudnád mindegyiket ugyan úgy kell vezetni.
2012. júl. 31. 20:51
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha ennyire tudod, akkor miért kérdezed? Ne idegesits már. Milliókba kerül a tandij és csomó hónapon át tanulják az emberek, mit gondolsz majd itt neked valaki leirja, aztán már mehetsz is? Ajj. Inkább az látszik, hogy te nem értesz az ilyesmihez, ne haragudj.
2012. júl. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
K*rvára elegem van hogy minden kérdésekhez ilyen f@szfejek szólnak hozzá.
2012. júl. 31. 21:09
 7/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? 13, vagy 14? Mindenesetre a nyári szünet látom még eltart pár hétig, hogy ilyeneken van időd agyalni. A helikoptervezetést pedig ha komolyan gondolod, akkor kezdj el komolyan tenni is érte. Leirni lehetetlen egy helikopter vezetését, csak az a baj, hogy ezt te nem akarod megérteni és inkább könnyebb f@szfejnek beállítani valakit, minthogy magadba nézz rájöjj a saját hibádra.
2012. júl. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ejnye gyerekek, látjátok ez is Csaba miatt van!!
2012. júl. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tényleg mi a túróért kérdezed, ha te már úgyis tudod?

Amennyire én tudom, a lábadnál lévő pedálokkal a függőleges tengelye körül, balra-jobbra tudod forgatni a gépet. A botkormánnyal a két vízszintes tengelye körül tudod dönteni előre-hátra és jobbra balra. Ennek a segítségével haladsz előre. A bal kezednél pedig van egy kar, ezzel tudod a magasságot szabályozni, kétféle állítási lehetőség finom összehangolásával. A kar emelésével-süllyesztésével a rotorlapátok vízszinteshez viszonyított dőlésszögét változtatod, a karon lévő markolat elfordításával pedig a rotor fordulatszámát növeled-csökkented. Ennek tükrében el tudod már talán képzelni, miért lehetetlen leírni már csak annak a menetét is, hogy szállj fel, és indulj el egyenesen előre adott magasságban. Kb 28 dolgot kell finom egyensúlyba hozni, hogy ezt a kívülről egyszerűenk tűnő manővert megvalósítsd. Ráadásul én is abszolút laikus vagyok, ezek csak erős sejtések, amiket ide leírtam az irányításról:)

2012. júl. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Végre egy normális válasz. Köszönöm!
2012. aug. 1. 08:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!