Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sokan mért nem a kerékpár...

Sokan mért nem a kerékpár úton vagy az úton bicikliznek?

Figyelt kérdés
Számtalanszor látom, hogy a biciklisek nagy része a járdán megy, pedig úgy tudom, hogy nem szabadna, csak az úttesten. Az még jobban érdekelne, hogy ha van kerékpár út, akkor mért nem ott mennek, mért a túloldalon, ahol szűkös a járda és alig tud egy gyalogos mellett elférni? Ennyire nem ismerik a szabályokat vagy nem is érdekli őket?
2012. aug. 1. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Közlekedési kultúra hiánya.
2012. aug. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert a kerékpárúton a gyalogosok téblábolnak. 10 perce láttam legutóbb. Én ilyenkor 1 méterrel mögöttük szoktam rájuk ordítani vagy egy nagyot fékezni. Hátha némelyik tanul belőle.
2012. aug. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Sajnos már volt belőle balesetem. Állok a pirosnáljobbra jelzés kint van, tükörbe látom hogy a jön egy kerékpáros hátulról. Mondom oké akkor megvárom míg el megy,majd utána indulok.Holtérbe nem láttam úgy állt meg. Lámpa zöld- Kerékpárost nem láttam. pedig még vártam is. Oké akkor indulok. kanyarodok,kerékpáros puff oldalról be a kerék alá.Olyan anyázást levágtam,azt hittem meghalt. szerencsére csak a kerékpár sérült. Büntetés nekem meg kerékpárosnak. Azóta gyűlölöm a kerékpárosokat mint a szart.Ha
2012. aug. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
"Ha" nélkül
2012. aug. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem emiatt ne a kerékpárosokat utáld, hanem azt az egy, konkrét kerékpárost. Nekem pl. eszembe nem jutna bebringázni zöld jelzésnél egy kamion mellé, főleg nem jobbra indexelő kamion mellé jobbról (de balról sem, mert az utánfutó sarka kicsit arra tér ki). Vagy most akkor én is utáljam az összes kamionost és akkor tök jó lesz?
2012. aug. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Akinek nem inge ne vegye magára. De....szerinted csak ez az egy szabálytalankodik? ez az egy kerékpáros áll meg úgy mellettem előttem mögöttem,hogy nem látom a holttérben?

Ha te nem csinálsz ilyet akkor rád miért legyek mérges? Vagy minden pirosnál ugorjak ki a fülkémből aztán járjam végig a kamiont hogy hol van kerékpáros?

2012. aug. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Alex Fly ***** válasza:

Mert sokan -tévesen- azt hiszik, hogy az biztonságosabb. Vagy nem azon az oldalon van dolguk, ahol a kerékpárút van és nem akarnak az út közepén átkelni a túloldalra.

És persze az utóbbi évek idióta gykpút-mániája miatt a közlekedésszervezők is rászoktatják őket a járdázásra.


Kamionosnak pedig üzenem, hogy ameddig az autósok sem ismerik/tartják be a legalapvetőbb közlekedési szabályokat, addig ne a kerékpárosokon kérjék számon -pláne ne a KRESZben nem szereplő, általuk kitalált "szabályokat"...

2012. aug. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele,hogy mindenki úgy megy ahogy akar. ÉN nem fogok mások miatt megdögleni. Menjen siessen, előzzön,tolakodjon,kiabáljon furakodjon be elém. Én dögöljek meg mások helyett akik szabálytalankodnak??? Meg nagy ló f*szt.
2012. aug. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnos sok balesetet a szabálytalanul közlekedő biciklisek okoznak. Én is bringázok, de mindig igyekszek a szabályok szerint közlekedni, de nagyon nem értem, hogy mások mért nem törekednek erre. Ha már egyszer elszánta, hogy városban akar kerékpározni, akkor legalább azt a KRESZ-t átnézhetné... Vagy akkor ne üljön biciklire.
2012. aug. 2. 14:35
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de elég idegesítő pl. Budapesten a Rákóczi úton a Buda felé haladó oldalon, amikor a buszmegálló árkádjai közül bambán kilépek megnézni a kirakatot, és kb. 40-nel majdnem elüt egy bringás. Nem lett baj, de ha elcsap, mindketten bazi nagyot esünk. Persze megállt, aztán ijedten jött a nagy bocsi-bocsi, ami oké is, meg békében váltunk el, de hát azért...

A járdán a gyalogosok jogosan lézengenek, főleg a belvárosban, mert a járda erre való, főleg a boltokkal tűzdelt bevásárlóutcákban. Járok ki-be, odalépek, visszalépek,nézem az eget, várom a buszt stb.

2012. nov. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!