Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az autópálya-matricát elég...

Az autópálya-matricát elég útközben megvásárolni vagy az autópályára való felhajtáskor már érvényes matricával kell rendelkezni?

Figyelt kérdés
Sms-ben akartuk megvenni, de a kocsiban derült ki, hogy nem mentettük el a számot, ahol meg tudjuk venni. Egy ideig vártunk, hátha látunk óriásplakátot, ahol feltüntetik a számot (evidensnek vettük, hogy lesz ilyen plakát), de leszaladtunk 30-40 km-t, mire rájöttünk, hogy hiába várunk plakátra. Felhívtuk a tesómat, hogy nézze meg a neten, majd megvettük sms-ben. Így ugye nem fogunk büntetést kapni. Főleg, hogy egy napra megvettük a 10 napos matricát, mert nem tudtuk, hogy a 4 napos megszüntették időközben.

2012. aug. 5. 22:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%

Elég útközben,nem lesz bünti,nyugi.

:o)

2012. aug. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az autópályára való felhajtáskor már érvényes matricával kell rendelkezni!


Ha beleszaladtatok egy ellenőrző kamerába, akkor kaphattok pótdíj csekket! Pár nap múlva megtudod!

2012. aug. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kérjük, csak akkor hajts fel az autópályára, ha a sikeres vásárlást visszaigazoló SMS megérkezett telefonodra. Ennek hiányában nem rendelkezel érvényes úthasználati jogosultsággal, ezért pénzbírság megfizetésére kötelezhetnek!


szóval ha volt kamera akkor 14 875 Ft lesz a büntetés ,ha nem volt akkor mázlitok volt

2012. aug. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem a véleményemet írom le hanem a tapasztalataimat osztom meg.

Számtalanszor előfordult már,hogy matrica nélkül hajtottam fel autópályára.

Ha menet közben de akár AZNAP megveszed,semmi gond,nem lesz büntetés!

Olyan is volt már,hogy délelőtt lementem a Balatonhoz és délután,visszafelé jövet váltottam matricát,abból sem lett gondom.

Kedves Kérdező,mindenki okulására ugye megírod két hét múlva,mi történt ?!

Köszönjük!

2012. aug. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 tikana ***** válasza:
Csak egy tipp, épp rendetlenkedik az sms szolgáltatásuk a mai nap, most olvastam az indexen. Ha gond van próbálj meg arra hivatkozni...
2012. aug. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hűha, persze, megírom.


Amúgy ez konkrétan július 21-én volt, csak még nem jutottam oda, hogy rákérdezzek itt.


Szóval elvileg lassan már le is telt a két hét. Kb. akkor már meg kellett volna kapnunk a büntetést, ha megbüntettek volna?


Mellesleg, szoktam látni itt-ott óriásplakátot, ahol hirdetik, hogy tudjuk megvenni a matricát, ha tényleg a felhajtáskor már matricával kell rendelkezni, akkor nem értem, miért nincs valahogy feltüntetve ez a szám a felhajtók közelében.

2012. aug. 5. 22:58
 7/12 A kérdező kommentje:

tikana:


köszönöm, aranyos vagy :-)

sajnos ez nem ma volt, nem írtam a kérdésben.


Amúgy vicces, ahogy elképzelem, hogy ha mondjuk nem jön rögtön a válasz sms, és várunk addig, nem hajtunk fel. Akkor egyszerűbb elmenni egy benzinkúthoz, és ott megvenni.

2012. aug. 5. 23:01
 8/12 anonim ***** válasza:
Elvileg már a felhajtás előtt kell, hogy rendelkezz a visszaigazoló SMS-sel. Ha pont a felhajtónál van kontroll (előfordul!) vagy netán teljes kitereléses ellenőrzés van (na ez azért ritka), akkor már hiába mondod, hogy te bizony meg akartad venni. No meg ugye amúgy sem szerencsés menet közben SMS-t írni.
2012. aug. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Még mindig nem kaptunk büntetést, de mondjuk nem nagyon merem elkiabálni.


Amúgy mi arra alapozva mertünk felhajtani az autópályára, hogy úgy tudtuk, hogy éjfélkor nézi meg a rendszer, hogy az adott rendszámoknak volt-e érvényes matricája, tehát ez alapján simán fel lehet menni úgy, hogy útközben vesszük meg a matricát.


De persze azért megijedtünk, hiszen ezt csak "hallottuk", hogy így van, de egyáltalán nem biztos.

2012. aug. 8. 23:14
 10/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Eddig olybá tűnik nekem van igazam (amiben a tapasztaltak alapján teljesen bizonyos vagyok) alaptalanul pontoztak le 17%-ra kedveskocsog faccopó utánam következő hozzászólók és dilettáns kíváncsiak.

Légy oly rendes,hogy újabb 2 hét elteltével is megosztod velünk a történteket,hogy lelkiismeretesen küldhessem el őket a náthásba !

Köszöntem.

:@)

2012. aug. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!