Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 11 éve tulajdonomban lévő...

11 éve tulajdonomban lévő autómat pár napja eladtam, rá érvényes kerületi parkolási matricám van 2013. jan.31-ig. Új autót vásároltam helyette, vajon hogyan van ilyenkor a kerületi várakozási engedély kiadása?

Figyelt kérdés
Elvileg a régi autó rendszámával még 5 hónapig ingyen parkolhatnak a kerületben. Az új autómra akkor nekem jár vagy nem jár ingyenes kerületi parkolás?

#matrica #ingyenes parkolás #kerületi parkolás
2012. aug. 10. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom a lakhelyed miatt kaptál ingyenes engedélyt. Bár nincs ilyesmivel tapasztalatom, de a logika azt mondaná, hogy bemész az önkormányzathoz, viszed magaddal az adásvételit, az eladott autó engedélyét megszüntetik, az újra meg adnak ki egyet.
2012. aug. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
bemész a kerületileg illetékes önkormányzathoz, ott megcsináltatod az új forgalmit az adás-vételi alapján, majd kérsz rá parkolási matricát. Ha még az a rendszer van nálatok, hogy fizikailag is van matrica a szélvédőn, akkor azt leszeded és beviszed, ellenkező esetben írásban nyilatkozol, hogy eltávolítottad az eladott autóról. Kapsz egy új matricát 2-3e Ft-ért. Ha már nincs fizikailag matrica (mint az autópályáknál), akkor nyilván ez lépés kimarad, de akkor is újat kell igényelned, hiszen ez rendszámhoz kötött. Az igényléshez előbb a forgalmit kell átíratni.
2012. aug. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ, nagyjából én is így gondoltam, csak hát az új autó az tényleg 0 km-es új autó, most lesz forgalomba helyezve a jövő héten, arra meg ugye nem tudom, hogyan van a súlyadó, hiszen az mindig jan. elsejével esedékes. A súlyadót meg a régi autóra fizettem ki, 2012. dec. 31-ig, mivel én voltam 2012. jan. 1-jén a tulajdonosa.

Az új autónak viszont nem volt még tulajdonosa, nincs rá súlyadó fizetve, a kerületi parkolási engedélynek pedig az a feltétele.

Csak ezért bizonytalanodtam el, de hát úgy kell nekem, miért péntek délután egykor jut eszembe ilyen kérdés.

Hétfőn reggel telefonnal fogok kezdeni, azt hiszem. :)


Köszönöm még egyszer!

2012. aug. 11. 00:29
 4/5 anonim ***** válasza:

második vagyok

ilyenkor van szívás, mert az új autóra is fizetheted év végéig a teljesítményadót (ma már nem súlyadó van) és ahogy írtad, a régire is Te fizetted év végéig. Ez sajnos így van a törvény szerint. Adás-vételivel okmányiroda, forgalmi, ha az megvan, adócsoport, teljesítményadó és utána mehetsz a matricáért. Ez megvan egy nap alatt, mert a rendszerben egyből látszik, hogy rendezve vannak a tételek. Természetesen a teljesítményadót időarányosan kell fizetni, nem egész évre.

2012. aug. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is!

Erre számítottam nagyjából, azt sejtettem, hogy 4 hónapot nem fogok visszakapni a régi autóm teljesítményadójából, sőt, duplán kell megfizetnem az új autóra is, sovány vigasz talán, hogy az Euro5-ös autókra talán adnak érezhető kedvezményt.


Köszönöm mindenkinek a segítséget!

2012. aug. 13. 01:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!