Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kamion sofőr szeretnék lenni,...

Kamion sofőr szeretnék lenni, és ahhoz hogy milyen fajta jogosítvány, PÁV és egyéb szükséges hozzá? És körülbelül mennyi idő megcsinálni mindet? És ez mennyibe jönne ki? (Mostani árkategóriában)

Figyelt kérdés
Helló!Igaz 15 éves vagyok de már vannak céljaim és az egyik ez lenne.Kicsi korom óta kamionsofőr szeretnék lenni ,Igaz kicsit előre gondolkodom de vannak már terveim.Tehát kamion sofőr szeretnék majd lenni ,és arra lennék kíváncsi hogy miken kéne leraknom majd,hogy kamionsofőr legyek? és hogy körülbelül mennyibe jönne ki .Köszönök előre minden választ !

2012. aug. 13. 11:45
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A helyesírásért elnézést kérek !
2012. aug. 13. 11:46
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Kamion sofőr ne legyél! legalábbis hosszú távon ne ebben a szakmában gondolkodj... Apám kamion sofőr és már meg bánta anno hogy nem tanult... szívás az egész! Rendőrök folyamatosan basztatják őket. Inkább tanulj, és keres havi nettóban 200-250e ft mint hogy ha kamion sofőr leszel és keresel havi 120-150e ft okosság nélkül!(itthon). Ami kell és jó ha van, B,C,E, Digitális sofőr kártya, GKI ( Ezt úgy tudom 2014-től kötelező hogy mindenkinek legyen), nem árt egy ADR, PAV II-III (de ha jól tudom ezt váltja ki a GKI)


Ha elmész pl. Waberer's cégnél ott kapsz simán netto 250-300e ft fizetést, de ott keményen le is vonják! illetve sok elmegy a kintlévőségre mert 2-3 hónapokra küldik ki a sofőröket. Ha szerencséd van találsz egy itthoni céget, Hétfőn kimész és Pénteken itthon vagy (de ebből kevés van).

2012. aug. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

elsőre kell ugy b c e jogsi ez a 3 rom egyzsre nem fog menni max a b-c egyutt 2 év után tehetsz le e kategoriát igy már vezethetsz camiont

páv 3 . de jo van 2 is.

belföldi fuvarozo engedély .

időben b c egyutt suliban ugy 4 hónap ha minden jól megy.

aztán meg páv vizsga ha idő pontod lesz az hamar meg van fuvarozó engedély az megint suliban teszed le vezetgetsz kulön vizsga hogyan pakolod meg akocsit....ilyesmi.

pénzben b c páv kb mire mehetsz lesz 800 000ft

2 év mulva e jogsival egyitt 1 200 000ft

csajod nem lesz ha igen sorry ha más fogja dugdosni....

csőves leszel:) sok helyen nem fieznek majd ki:)

ne hidd el amit hallasz 300 400 ezres fizukrol le vonás ez az végén 200 kilod lesz zsebedben...:)

büdős leszel sok betegséged lesz gomba stb:)

gyomor bajod rendszertelen kajálástol idegeségtől:)

nem folytatom kérdezges kamionosoktől élőben....

2012. aug. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A Páv vizsga az egy olyan vizsga ami a reflexeket reagálásokat gondolkodásmenetedet reakciókat és pszichológiát vizsgálnak. Pesten csinálják a Vajdahunyad úton

Fölösleges túl hamar megcsinált mert a legtöbb embernek általában 5 évre adják. Pláne ha fiatal..

A kamion jogsit meg 24 évtől lehet megszerezni január 1 től.

Vagyis a C+E kategóriát.

A C jogsi a teherautó Az E a nehéz pótkocsi.

Persze a B jogsi kell hozzá előtte.. Nem lehet csak úgy a C-t letenni anélkül.

Sok tudnék mesélni ezekről mindenesetre sok sikert hozzá..

2012. aug. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Annyit hozzá tennék,hogy a GKI az nem fogja a PÁV vizsgát felváltani. A GKI az a belföldi és a nemzetközi árufuvarozói vizsgát váltja fel. Aki még anno letette annak 2013-14-ig(nem tudom) érvényes.
2012. aug. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek !Amúgy keresztapám kamionsofőr ,aztán a nyomdokaiba szeretnék lépni,szeretek vezetni (Elzárt helyeken).Ő is azt mondja ,hogy ne legyek az,de hát majd meglátjuk :) azért köszönöm mindenki válaszát ! :)
2012. aug. 13. 18:42
 7/11 anonim válasza:

A Páv vizsga az egy olyan vizsga ami a reflexeket reagálásokat gondolkodásmenetedet reakciókat és pszichológiát vizsgálnak. Pesten csinálják a Vajdahunyad úton

Fölösleges túl hamar megcsinált mert a legtöbb embernek általában 5 évre adják. Pláne ha fiatal..

A kamion jogsit meg 24 évtől lehet megszerezni január 1 től.

Vagyis a C+E kategóriát.

A C jogsi a teherautó Az E a nehéz pótkocsi.

Persze a B jogsi kell hozzá előtte.. Nem lehet csak úgy a C-t letenni anélkül.

Sok tudnék mesélni ezekről mindenesetre sok sikert hozzá..


Amit irnak az annak szol aki ezt irt:Roszul tudod hogy a e re csak 24 evesen lehet leteni a jogsit nem igy van az marad 21 eletev de a C+D az viszont 21,24 re lesz emelve ugyhogy roszul tudod nez csak utana.


Es bocsanat az ekezetekert meg a helyesirasert.

2012. aug. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Az elzőekhez képest és pozitiv választ adok. B. kategori kell hozzá aztán C+E na meg PÁV. Ez rengeteg pénz és idő de ha belefeccolod és az akarsz lenni hát legyen. Itthon simán megvan 250 de külföldön is nagyon keresik öket ott megkereshetsz nettóba 500-600 at nemzetközizéssel, ami jó benne hogy van kereslete tehát tuti felvesznek, és nem fizikai munka ami nagy elöny. Én voltam nemzetközi kamionos most vasbetonszerelő vagyok. ha többet akarsz a dologrol megtudni keresd st22lacika csatornát youtube-on.
2015. júl. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

youtube-ra menj fel és kövesd st22lacika csatornáját

mindent megtudsz

2018. febr. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Vki írja, hogy nem kell kapkodni a Páv-val. Szerintem meg azzal kellene kezdeni, mert ha ott nem felel meg vki, akkor fölösleges 100ezreket a jogsiba invesztálni. Úgy csak a Páv árát bukod. Amúgy nekem korlátlan időre szól, nem 5 évre. Ez egyénenként változik, nem aranyszabály szerint.

És igen, lehet nézni Ets 2.2 Lászlókát, a középszerű sofőrök leghíresebbikét, és egy 0km-es ember tanulhat is tőle, de azért onnan se tudsz meg "mindent", ahogy vki itt írja. Onnan egy ideologizált, már-már kalandregénybe illő képet kap a szemlélő a kamionozásról, amiből nem derül ki az őt sztároló kölyköknek a dolog sötétebbik oldala.

Ha semmiképp nem hallgatsz az okosabbra, aki lebeszélne, legalább előtte szerezz egy szakmát, abban némi gyakorlatot, ha esetleg később megjön az eszed, legyen hova menekülnöd. Ne vágd tönkre az életed, mielőtt elkezdenéd!

2018. febr. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!