Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lakóautóhoz (lakóbusz) ami...

Lakóautóhoz (lakóbusz) ami önjáró milyen típusú jogosítvány szükséges?

Figyelt kérdés
2011. jan. 15. 16:25
 1/8 anonim válasza:
2%
rossz kategoria
2011. jan. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
súlytól függ
2011. jan. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

az attól függ, hogy ? személyre van vizsgáztatva

Ha <9 szem. és saját tulajdonod, (NEM Céges) akkor elég a "B" kat. jogsi a vezetéséhez.

2011. jan. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
utolso! én ugy tudom hogy suly szerint vannak vizsgáztatva... de bocs ha rosszul tudom
2011. jan. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

gyakorlatból írtam, mert a nyáron voltunk lenn a családdal a Horvát tengerparton egy bérelt lakóautóval,

(minden volt benne 2 felnőtt és 2 gyermek részére miniben) és a kölcsönző azt mondta, hogy "B" kat. úrvezetőivel vezethető. Igaza volt, mert az úton 2 x állítottak meg a rendőrök, forgalmit és jogsit kértek, de minden további nélkül továbbengedtek bennünket.

(az, hogy mekkora volt a jármű tömege, megmondom őszintén nem néztem meg)

2011. jan. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 omadjoe ***** válasza:
91%
ha max. 8+1 fös, és össztömege nem éri el a 3500 kg-ot, akkor B kategoria, ha ezen felül van akkor D kategoria. én már láttam öreg merzsó buszból átalakitott lakoautot, söt unimogbol is döcögtem mögötte 2 ora hosszát mire megtudtam elözni az erös forgalom miatt...
2011. jan. 16. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Utolsónál a pont.
2011. jan. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Utolsó sem tudja pontosan, az első része okés amit irt, de nem D kategoria kell hozzá 3 fél felett hanem C kategoria.

"A lakóbusz M1-es kategóriába van besorolva, amely C kategóriás jogosítvánnyal vezethető és tahográf használata nem szükséges."

Igaz hogy a megnevezese lakóbusz, de ez nem az a kategoria ami a hivatasos D jogsis buszra vonatkozik.

2021. jún. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!