Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » És mi van, ha nem tudom/vagy...

És mi van, ha nem tudom/vagy nem akarom kifizetni a helyszíni bírságot a horvát autópályán?

Figyelt kérdés
Mert kell a készpénz a nyaralásra(és ez a kiadás nem volt beszámítva a keretbe?
2012. aug. 23. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Az van, hogy akkor visszafordítanak szépen, ha meg átmész fizetés nélkül, elkapnak és jól megbüntetnek. Ha nincs pénzed, menj a Balatonra. De amúgy jó fej vagy. Van pénz autóra, benzinre, autópálya matricára belföldön, szállodára, kajára, piára, oszt pont a horvát autópályadijra nem telik? Ejnye.
2012. aug. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Helyszíni bírságról volt ám szó, nem pályadíjról.


Ha a helyszínen nem tudsz fizetni, akkor csekket kapsz. Lehetséges, hogy a legközelebbi rendőrőrsön is be tudod fizetni a büntetést.


Azt nem javaslom, hogy dobd ki a csekket, mert könnyen lehet, hogy ki sem engednek az országból (ez nem biztos, hogy így van Horvátországban is, de más országok vonatkozásában hallottam már ilyen sztorit). Szlovéniában pedig a bírság befizetéséig visszatartják a jogsidat és ezt a horvátokból is kinézem.

2012. aug. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
fizetés nélkül nem tudok átmenni egy fizetős kapun,mert le van zárva....
2012. aug. 23. 21:37
 4/6 A kérdező kommentje:
szerintem félreértetted első hozzászóló,az van,hogy nem túl sok pénzt vittem magammal,és nem volt bekalkulálva a büntetés,így pár nappal hamarabb kellett hazajönnöm,mert rögtön kicsengettem a lóvét.A kérdés az volt,ha megtagadtam volna az azonali kifizetést,mit tett volna az autópályarendőr?Fejbe biztos nem lőtt volna...talán
2012. aug. 23. 21:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Jah, félreértettem, ne haragudj. Voltam én is Horvátban, tudom h megy ott a rendszer, átfutottam az olvasást, aztán azt hittem arra gondolsz. Még egyszer elnézést.
2012. aug. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Euróban vagy kunában lehet fizetni. Félreállítanak, ha nem tudsz, így nem tartod fel a forgalmat. Más valutát is elfogadnak vész esetén, hitelkértyát, kedvezőtlen átváltással.

Ha tovább hajtasz, akkor leszed a rendőrség valahol. Drágább következményekkel. Ismerősöm Szlovéniában megvette a szlovén matricát, de elfelejtette felragasztani, leszedték a zsaruk 300 euróért, pedig volt neki.... 4 éve. Hasonló lehet a horvátoknál is.

Nem akarod olyan nincs, ha nem vagy együttműködő kitoloncolnak. Ha együttműködőnek tűnsz, de lelépsz az országból, feljelentést tesznek.

Külföldiektől sem tudjuk beszedni a büntetést, miután lelépnek. De ezért valaki hajlandó legyen "rosszban" lenni egy országgal...

Ha utazási irodán keresztül nyaralsz, mondjuk rá egy évvel, leadod a vouchert, ottani szállós bepötyögi az útleveled, regisztrálja. Rendőrség megtalál, annyi a nyaralásnak...

Ha meg többet nem mész, az nekik is jó, mert egy piti bűnözővel kevesebb látogatja Horvátországot.

Nemzetközi körözést nyilván nem indítanak. :)

2012. aug. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!