Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen lehúzós trükkökkel...

Milyen lehúzós trükkökkel találkoztatok mostanában?

Figyelt kérdés

Én legutóbb ezzel:



Történt, hogy délután megálltam az Auchan parkolóban az autóval, majd bementem vásárolni. Kijöttem, az autó nem indul. Elvileg semmi baja, soha nem is volt, mégsem indul. Önindító forog, forgatná a motort, indulni mégsem indul. A második indítási kísérlet után, miután megpróbáltam kiszállni az autóból ott termett egy nem túl bizalom gerjesztő külsejű fiatal figura, és kapásból azt ajánlotta, illetve mondta, hogy hallja bajban vagyunk, nem indul az autó, de ha gondoljuk odahívja a haverjait, aki autószerelő és

segítenek. Hála Istennek elzavartuk, az autót hazavontattuk, majd szerviz. A szervizben megállapították, hogy széttépték a benzinpumpa elektromos csatlakozóját, ami magától nem eshet szét, tehát biztos idegen kezűség van a dologban. A csatlakozó - miután már tudom hogy hol van - egy mozdulattal összerakható, láss csodát, az autónak semmi baja.


Az igazából nem derült ki, hogy mi volt a céljuk ezzel:

a felajánlott haver autószerelői segítségért le akartak húzni pénzzel, vagy mivel az autó mozgásképtelen, arra számítottak, hogy otthagyjuk êjszakára, és esetleg elviszik


A dologból a mai napon rendőrségi feljelentés lesz, tehát az illetékes szervek már tudnak erről az újabb fajta átverésről.


2009. júl. 25. 12:39
 1/6 anonim válasza:
100%

Az ilyen parkolókban egy másodpercre sem szabad nyitva hagyni az ajtót. Rendszeresen csinálják azt is, hogy odaküldenek 3-4 gyereket (nem magyarokat) hogy amíg a csomagtartóban pakol az áldozat, addig pakolják ki az első ülésről/kesztyűtartóból amit találnak.

A te esetedben valószínűleg az volt a tervük, hogy odahívja a haverjait, te kiszállsz megnézni, hogy mit csinálnak, addig valaki leüt, elveszi a kulcsot és elhajt a kocsival. Ilyen eset is már nem először fordul elő..

2009. júl. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Ez az iwiwen is keringett, nem tudom mennyi igazság van benne, de tényleg nem árt óvatosnak lenni.
2009. júl. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy "csak" arra hajtottak, hogy "megjavítják" az autódat és te hálából adsz neki 2-3ezer Ft-ot, vagy a "javítási díj" ennyi lesz, amit az "autójavító haver" mondana...


Mondjuk az furcsa, hogyan tudták kinyitni a motorháztetőt?


Szerintem kellene szólnotok az Auchan biztonsági őreinek is, tudjanak róla, hogy a parkolójukban egy brigád "dolgozik" (ez a parkoló az Auchan tulajdonában van, ők a felelősek az ott történtekért).

2009. júl. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
De ez szerintem nem a kérdés írójával történt, mert ezt kb. ötször kaptam meg mailen és legalább öt különböző ember üzenőfalán olvastam.
2009. júl. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem is annyira az a fontos, kivel történt meg és hol, inkább a jelenségre figyelj, hogy ne járj pórul. Van egy mondás: bárki lehet áldozat. Sajnos.
2009. júl. 25. 17:23
 6/6 A kérdező kommentje:
Annyi mese keringett már arról, hogy a Microsoft osztogatja Nevet és telefonszámot kértek. Elküldtem, és alig fél óra múlva már itt volt a válasz! Naná, hogy a szokásos lehúzási kisérlet. Vagyis: ennyit és ennyit fizessek be erre és erre a számlára... na persze!!!...
2009. aug. 5. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!