Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vannak azok a zöld táblák,...

Vannak azok a zöld táblák, melyeken a település neve olvasható, ami mellett éppen elhaladsz. Nos, ezen az útszakaszon van valami sebességkorlátozás? Mi a neve ennek a KRESZ táblának?

Figyelt kérdés
Amikor én tanultam a kreszt még 70-el lehetett menni,azóta van valami változás? Él még ez a korlátozás?

2012. aug. 26. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs hozzá tartozó korlátozás, csak azt jelzi, hogy annak a településnek a közigazgatási területén jársz.
2012. aug. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A zöld táblák TÁJÉKOZTATÓ JELLEGŰEK. Azok a KRESZ-t nem befolyásolják semmilyen módon nincs hatással az épp általad használt út forgalmi rendjére, szabályira. Ilyen tábla lehet korlátozott sebességű útszakaszon meg autópálya mellett is, soha nem is volt szabályozó szerepe, nem tanulhattad úgy, hogy 70-re korlátoz. A településjelző tábla az már más, mert annak határain belül 50 km/h a max. megengedett sebesség, ha csak tábla másra nem jogosít.
2012. aug. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A KRESZ szerint helynévtábla a becsületes neve, semmilyen korlátozással nem jár, és nem járt már 30 éve sem amikor én vizsgáztam!

:)


17. § (1) tájékoztatást adó jelzőtáblák


u) „Helynévtábla” (133. ábra); a tábla jelentősebb hely, folyó stb. nevét tünteti fel;

2012. aug. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszöntem a válaszokat, akkor nagyon rosszul emlékeztem. De megjegyeztem,köszike!!!
2012. aug. 27. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!