Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Valaki tud segíteni abban,...

Gra483 kérdése:

Valaki tud segíteni abban, hogy ha rajta hagyom a lézerblokkolót az autómon, akkor szeptember 1 után mennyire büntethet meg a rendőr? Esetleg hol találok erről a neten infót? Köszönöm.

Figyelt kérdés
2012. aug. 29. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Az ún. lézerblokkolók használata már most sem megengedett!

Előjelző készüléket szabad használni, blokkolót nem!


Igaz jelenleg nem definiált a lézerblokkoló, de az alábbi szabályt szokták alkalmazni annál, akivel ki akarnak tolni:


Közérdekű üzem működésének megzavarása


260. §674 (1) Aki közérdekű üzem működését berendezésének, vezetékének megrongálásával vagy más módon jelentős mértékben megzavarja, bűntettet követ el, és öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2012. aug. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 kiflitolvaj ***** válasza:
Nem tudom milyen blokkolód van, nekem Interceptor és ennél van egy olyan lehetőség, hogy egy külön gombbal ki lehet lőni teljesen a blokkoló részét, így ha be is vizsgáltatják, akkor az lesz az eredmény, hogy blokkolásra alkalmatlan, csak parkoló radarként használható (később vissza tudják állítani a szervízben, nem kell újra megvenned). A Blindernek is van hasonló megoldása, de legtöbbször a rendőr sem veszi észre, hogy használod, mert még bőven az előtted haladókat méri, amikor már jelzést kapsz, így tudsz lassítani időben és kikapcsolni a blokkolót. Ahhoz pedig, hogy a rendőr bizonyítani tudja a használatát, egy hitelesített kamerával kellene rögzítenie a szintén hitelesített traffipax kijelzőjét, amire azért elég csekély az esély. Én nem aggódok emiatt.
2012. aug. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 atilis ***** válasza:

A magyar jogrend megint alkotott. Tehát, ha használod forgalomban a blokkolót, a radar ugye nem tudja bemérni az autód sebességét, ha a rendőr utánad megy, hogy megállítson, még lesz rá időd, hogy kikapcsold a berendezést, mire odaér a rendőr. Ha ki van kapcsolva, már nem büntethet meg. A másik hiba, hogy a bemérés, mivel nem nem tudtak sebességet mérni, jogilag nem állhat helyt, mivel nem tudják bizonyítani, hogy te gyorsan hajtottál.

Az én véleményem, hogy aki ilyen eszközt használ a kocsijában, az gyorsan fog hajtani, csak azért is, nem véletlenül van benne. Bízunk benne, hogy hamarosan a rendőrség kezében lesz valami új technika, ami alapján ki tudják szűrni a blokkolókat, mert sztem semmi értelme száguldozni, és büntessék is meg, aki gyorsan hajt.

2012. aug. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kiflitolvaj ***** válasza:
Gondolom te nem jársz túl sokat autóval. Száguldozni én sem szoktam, de csak a sajátommal megyek átlagosan 5000 km-t havonta és a blokkoló előtti időszakban szinte havonta kaptam egy 30 ezres csekket úgy, hogy többnyire a forgalom ritmusát tartva közlekedek. Jelenleg Angliában vagyok és autóval jöttem ki, itt pl. ki is van kapcsolva a blokkolóm, mert mindenhol előre jelzik a traffikat, hatalmas sárga dobozokban vannak, jól látható helyen és nincs több gyorshajtó, mint otthon. Itt lakott területen belül többnyire 40 mérfölddel mehetsz, ami teljesen biztonságos, de otthon ez szintén 30 ezret ér. Az a nagy különbség, hogy nálunk pénzt akarnak szedni mindenáron. Pont tegnap ment el itt úgy a tesóm bicajozni, hogy otthon felejtette a lámpáját, megállították és kapott egy csekket, amit nem kell befizetnie, ha bemegy a rendőrségre és megmutatja, hogy van lámpája...
2012. aug. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Egyetértek kiflitolvajjal atilis hozzászólásával kapcsolatban. Nekem sem azért van rajta,mert mindig száguldozok,hanem mert aljas módon egyre többet így mérnek mint a képen amit feltöltöttem :


[link]


Viszont a másik dologgal kapcsolatban,hogy ha kikapcsolom a blokkolót,akkor nem büntethet meg , én úgy tudom,hogy most szept 1 - től ha látja a lökhárítón a blokkoló fejeket igazoltatáskor,akkor is megbüntethet. Csak azt nem tudom,hogy mennyire...

2012. aug. 30. 08:44
 6/8 kiflitolvaj ***** válasza:
Erre írtam azt, hogy ki lehet lőni a blokkoló részét, mert az út szélén egyik rendőr sem mondhatja azt, hogy márpedig ez blokkoló fej és nem parkoló segéd. Szakértőnek kell megvizsgálnia, aki viszont így alkalmatlannak fogja találni blokkolásra. De el is lehet rejteni a fejeket, így az igazoltató rendőr nem lát semmit.
2012. aug. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De ha elrejtem a fejet,akkor nem biztos,hogy fog rendesen működni,mert meg van,hogy a rendszámtól pontosan hol és hány cm-re legyen felszerelve.Nekem ott pont nincs rács a lökhárítón.Csak fent a hűtőrács mögé tudnám berakni a bmw-be. Vagy rosszul tudom?
2012. aug. 31. 07:05
 8/8 kiflitolvaj ***** válasza:
Szerelőnél kérdezd meg, biztos találnak rá megoldást. Nekem is kellett variálni, de jó lett minden.(ufo civic)
2012. aug. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!