Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi a teendő akkor, ha nem...

Mi a teendő akkor, ha nem került fel az autóra átadáskor a regisztrációs matrica?

Figyelt kérdés
(az autókereskedés hibázott, de mivel nincsen fénykép a vásárlás napját illetően, hogy nincsen rajta a matrica, ezért annyit mondtak; bizonyítsam be, hogy ők mulasztottak)
2009. júl. 29. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
elvileg neki ezt a szerződésben be kellet volna írni h az autóra a matrica felkerült
2009. júl. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Én is mostanában vettem az autómat és azon se volt reg matrica.Reklamáltam és mivel a szerződésbe nem írták bele ,hogy rajta van így kértek egy újat és azt küldték el nekem.Bizonyítsák be ők ,hogy rajta volt.
2009. júl. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért nem ragasztották fel? Ez lenne az alap.

Az új rendszámokhoz mindig kiadják a matricát, valamelyik ügyintéző elszórta valahol, aztán most tesznek rá!

Ha viszont így jársz az autóval akkor a rendőr bevonja a forgalmidat ha elkap, és még jól meg is büntetnek, nem beszélve az utánajárásról. Az a gond, ha az okmányirodában akarsz másikat, akkor le kell adnod az előző matrica maradékát, ha nincs meg, akkor új rendszámot kell kiadniuk a kocsidra, az meg már nem 6000 ft, mint egy sima matrica csere!

Szólj két-három nagydarab haverodnak (már csak a nyomaték kedvéért), és velük együtt menj be érdeklődni, akereskedésbe! :)

2009. júl. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A szélvédőről a felragasztot matricát nem lehet csak úgy lekapirgálni, és teljesen életszerűtlen, hogy valaki leműtené a saját autójáról! mi a fenéért??

Menj a kereskedésbe és csapj az asztalra!!

2009. júl. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, és autóátvétel után nem csináltatok otthoni fotókat, nemsokkal az adásvételt követően, amin látszik a szélvédő??
2009. júl. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólásokat. Sajnos nem csináltunk fotókat egyből, de azt mondták, hogy az sem érne semmit. Max, ha az autókereskedés előtt lett volna lefotózva azon a napon dátumos géppel. A szerződésben hol kellene feltüntetni, hogy átadták a matricát?

Sajnos nagyon meg vagyok lőve, mert ha perre viszem az ügyet nem tudom bebizonyítani, hogy nem volt rajta a matrica. Azt mondták a kereskedésbe, hogyha oda viszem szervizelni a járművet az újrarendszámozás költség felét levonják a szervíz árából.

2009. júl. 29. 21:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Én beperelném őket , az tuti!
2009. aug. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!