Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosítványt meddig lehet...

Jogosítványt meddig lehet elkészíttetni vizsga után?

Figyelt kérdés

2009-ben tettem sikeres vizsgát, orvosi is megvolt, minden ok. Csak épp nem mentem el kiváltani magát a jogosítványt. Meddig lehet megtenni? Vagy van, amit újra meg kell csináltatni?

Bocsi, abszolút tudatlan vagyok ilyen kérdésekben.


2012. szept. 24. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom ennek már nincs lejárati ideje, csak az orvosi alkalmasságinak(ami ugye a jogsin is rajta van és ez jelzi a kategória érvényességét)

Szóval ameddig nem szégyelled :)

2012. szept. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szóval ha rajta van a vizsga lapon, hogy orvosi alkalmassági 2018-ig, akkor gondolom addig ráérek. Nincs jelenleg jogsira szüksége igazán, talán éppen ezért nem is vitt rá a lélek, hogy kiváltsam (autó vásárlás még egyenlőre gondolatba sincs véve a jelenlegi anyagi körülmények között).
2012. szept. 24. 20:29
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Annyiból jó megcsináltatni, mert akkor bekerülsz a nyilvántartásba. Telik az éved, ha esetleg később C jogsit akarsz csinálni vagy utánfutót húzni, illetve ha ezt a papírt elhagyod, nehéz pótolni. A jogsit viszont könnyű, mert az okmányirodában az adataid megvannak, elveszted, kapsz másikat, megéri kiváltani, legfeljebb nem vezetsz.
2012. szept. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A vizsgaigazolás a sikeres vizsga után 1 évig érvényes! :)

Ha nem váltottad ki akkor már ne is tedd meg mert az a vizsgaigazolás nem jó lejárt! Be kell menni az NKH hoz és kapsz friss vizsgaigazolást azzal a vizsgaidőpontal amikor vizsgáztál! :)


Tehát ha te 2010 be raktad a jogsit akkor ugy azzal a vizsgaidőpontal állítják ki amikor te sikeres forgalmi vizsgát tettél! :)


Remélem tudtam segíteni az orvosi pedig azt hisszem nálad kell lennie ha nincs meg akkor az kellemetlen de az már a legkevesebb az órvos és az NKH túd adni másodlatot mindenből!


A vizsgaigazolás utánpotlása azt hisszem valami illetékbe kerül de hogy mennyi nem tudom nem akarok rosszat mondani a jogsi kiváltás jelenleg okmányíroda: 4000.- ft

2012. szept. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!