Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kezdő vezetői engedély?

Kezdő vezetői engedély?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt olvastam, itt a neten, hogy az első jogosítvány megszerzésétől számít, na most, ha nekem volt M-es jogsim B-s előtt, akkor kezdőnek számít vagy nem? A jogsiba nincs feltüntetve, hogy az lenne.

2012. szept. 30. 20:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
igen kezdő ,mivel még nem volt B kategóriás jogsid
2012. szept. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. szept. 30. 20:41
 3/14 anonim ***** válasza:

Kezdő jogsi az első Nemzetközi(!)(az M az csak nemzeti) kategória megszerzésétől ketyeg.

Ha pl A1-et megcsinálod 16 évesen, aztán a B-t amint lehet akkor 18 évesen már vihetsz utánfutót.

Ha a B-t megcsinálod aztán valamelyik A-t akkor a B kezdetétől számít a kezdő. Szóval akár rögtön vihetsz utast is.



Ez igazából nem a járműre vonatkozik, hanem arra hogy már van gyakorlatod a forgalomban való közlekedésre.


(Tudom, tudom, jönnek majd akik azt állítják hogy ez nem így van ahogy én leírtam, mert a jogszabály érdekesen van fogalmazva és sokan nem vesznek figyelembe 1-2 vesszőt meg bekezdést, és úgy már rögtön más az értelme és bele lehet magyarázni sokmindent ahelyett hogy normálisan értelmeznék.)

2012. szept. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ha kategória bővítés van, akkor már nem lesz kezdő ugye? Pl T-s jogsi, mert azt azért csinálják, hogy lehessen trakesszal pótozni.
2012. szept. 30. 22:08
 5/14 anonim ***** válasza:
Olvasd át mégegyszer amit heeegany írt. :
2012. szept. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Általában egyet szoktam érteni azzal, amit heeegany ír, de ebben téved!


A 35/2000. (XI. 30.) BM rendelet így ír:


Kezdő vezetői engedély

5. § (1) A vezetési jogosultság első alkalommal történő megszerzésének napjától számított két évig a vezetői engedély kezdő vezetői engedélynek minősül.


Itt nincs szó nemzetközi kategóriáról, csak a vezetési jogosultságot említi! Az pedig az adott kategóriára történő vezetési jogosultságot jelenti. Ha van valakinek motoros gyakorlata (pl. A1), attól még nem lesz rutinja autóval való közlekedésben, és viszont!

(Ráadásul még vessző sincs a rendeletben!)

:D


Az megint mellékes, hogy a rendőrök sincsenek mindig tisztában ezekkel, bármilyen meglepő is!

:(


-Harkonnen-

2012. okt. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Harkonnen, én is így értelmeztem, hogy az első vezetői engedélytől van számítva, és nem az első nemzetközitől.
2012. okt. 1. 15:05
 8/14 anonim ***** válasza:

Az ebbe tényleg nincs benne hogy az első nemzetközitől számítana-e. De nekem erősen úgy rémlik mintha valahol benne lenne. (most nem fogom átnyálazni az egészet :D)


De az tuti hogy ha kategóriát bővítesz, vagy van már más jogsid(nemzetközi az tuti, nemzeti szerintem nem) akkor annak a megszerzésétől számít. És nem az adott kategória megszerzésétől.

2012. okt. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Esetleg tudjátok, hogy kitől lehetne megkérdezni, aki pontosan tudja?
2012. okt. 1. 20:05
 10/14 anonim ***** válasza:
Azt írtad, hogy a jogsidban nincs feltüntetve korlátozás (12.sor 181-es kód ami kezdő jogosítványt jelöl). Akkor ezek szerint figyelembe vették az M-es jogsit.
2012. okt. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!