Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen kamionosnak lenni?

Milyen kamionosnak lenni?

Figyelt kérdés
Szeretsz kamionozni? Jellemzően merre jársz? Mit vezetsz? Mennyit keresel?
2012. okt. 7. 11:48
1 2
 1/17 Gabesz077 válasza:

üdv.


Azok a kamionosok keresnek jól akik nemzetközit csinálna, tehát mindenfelé járnak európában, de nem igen vannak otthon, jelelmzően 3 hét munka aztán 1 hét szünet, tehát ha van családod nem éppen a legideálisabb munka. Kereset 300e-400e. BElföldinél kevesebb, ott ilyen 100e-200e között van.

2012. okt. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretek kamionozni. Az életcélom viszont nem ez. 4 éve csinálom, de nem szeretnék még 4 évet lehúzni.


Jellemzően az alábbi országokban járok.

Anglia, Németország, Hollandia, Norvégia, Dánia, Finnország, Svédország.

Voltam már Spanyolországban, Olaszországban, Törökországban és Oroszországban is.


Egy 6X4-es Scania R730-at vezetek. Topline kabinnal. Full-full extrás. Ez nagyban hozzájárul ahhoz, hogy szeretek kamionozni:). 0 km-esen került hozzám.


A fizetésem nagyon-nagyon jó. Egy német cégnél dolgozom.

2012. okt. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ez beállítottság kérdése.

Persze, szép helyeken jársz(bár ez is inkább autópálya 88% ban). Viszont folyamatos nyomás alatt vagy, hogy időben érj oda. Nem vagy otthon 2-3 hétig. Nincs mindennap mosakodás, csak 2-3 naponta, rossz esetben hetente 1szer.


A fizetés az relativ, mert ha 300e keresel, abból kb 100e elmegy arra, hogy úton vagy, eszel stb.


Az egyik nagy cégnél úgy veszik fel az embereket, hogy kb 10 ből 6 1-2 hónapon belül úgyis kilép, mert nem bírja.


Azért elég monoton naponta 9 órát az utat nézni.


Ha van más lehetőséged, és nem vagy szerelmes a munkába, inkább tanulj valamit.

2012. okt. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Agytörzsi Prof. ***** válasza:

Ahoj! Igen szeretek kamionozni, immár 11 éve csinálom. A harmadik írt egy-két dolgot, amivel nem értek egyet:

1. Nem költesz kint sem többet, mint otthon, mert jópár országban olcsóbb az élelmiszer, mint otthon.(D, B, NL).Persze, ha étterembe vágysz, az drágább, de az otthon is.

2. Mosakodás minden nap van, legfeljebb zuhanyzás nincs. Nekem ebből a szempontból szerencsém van, szinte minden napra jut egy zuhanyzás.(ingyen)

Főleg Európa északi részét járom, rengeteget hajózok svéd-német között.

Most egy Volvo FH460-nal megyek, és jól keresek.

2012. okt. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Agytörzsi Prof.:


1) Nem a netről szedtem amit mondtam, saját tapasztalat ;)

Igen, mosakodás van: Cicamosdás...


Én NémetO ban azt tapasztaltam, hogy bizony sok pénz elmegy, persze ez attól függ, milyen színvonalon eszel / iszol.

--------------------------------------------

Amit még elfelejtettem írni:

Nagyon nem mindegy, milyen céghez mész, mert ha rosszat fogsz ki, mindennel lehúznak(pl. túlfogyasztás...)

2012. okt. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%

Én nem csinálnám!

Szeretek reggel-este a saját WC-men szarni, és a saját ágyamban aludni!

:)

2012. okt. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%

Ha kamionozol mondj le a családalapításról barátnődről bulikról.

Ha elindulsz hetekig hónapokig nem érsz haza. Aki nem szereti az utazás és a járműveket az jobb ha lemond róla mert úgy se fogja bírni. A fizetés elmegy. Ámbár ha hibázol és figyelmetlen vagy a fizuból is vonják a drága bírságokat. Meg elég veszélyes munka ,mert balesetet könnyen lehet okozni és ha rádverik le is ültethetnek. Meg ki is rabolhatják a kamiont.

A kajálás is elég macerás ,Sok szárazat eszik az ember és ezért el is lehet könnyen hízni.

Nézőpont kérdése ki hogy viseli. Van negatív és pozitív oldala is. Ha csak a pénzért csinálod felejtsd el mert úgy nem fog működni. Azt is elfelejtik mondani a fizuval kapcsolatba hogy változó. Van hogy tényleg jó de van hogy tré. A kamionos ideje azzal telik ,hogy intézi a papírokat és szerkeszti az útvonalát. Rengeteg papírmunka van.

Rengeteg szabály van. Nem ám csak nyomjuk a gázpedált.

Amúgy meg magányos munka és szinte csak magára számíthat az ember. Itt nap végén nem mész haza sőt 2x se alszol ugyanott. Van aki ezt se bírja megszokni. Itt nem gyárthatsz selejtet! Nincs még egy lehetőség semmire ha hibázol. És aki honvágyas az nem bírja semeddig.

Amúgy tényleg rengeteg ember kikopik az első félévben.

A kamionosok lényegében pénzes hajléktalanok. :D

2012. okt. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Amúgy kinek van CE jogija GKI-ja vagy Nemzetközije azt be tudom szervezni a Wabi-hoz. -Akkor megtudod milyen kamionosnak lenni.
2012. okt. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

3 hét 1 hét a hírdetésekben valóban így írják

Alsóhangon 4 hét 2 nap már ahova be lehet kerűlni, ha nincs protekciód

Kereset: 150-300000

2012. okt. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 18 KERÉK válasza:
45%
Igen gyermekkori álmom az éven áltam el kamionozni leginkabb Külföldön Német,Francia, Szlovák,a Volvo FH 12-vel járom az utakat Szeretem a waberes-es céget nagyon jó cég ajánlom mindenkinek 300ezer fizet befejve ennyit mondok. KAMIONOS A SZÍV KAMIONOS A LÉLEK KAMIONOS LESZEK AMIG ÉLEK!!!!!!!!!
2012. okt. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!