Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ereszt a bicikliszelepem, mit...

Ereszt a bicikliszelepem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos valaki kivette a szelepemet és ugye leeresztett a gumim, pénteken történt.Bátyám rakott rá másik szelepet, szelepgumit, felfújjuk és ugyanúgy leereszt kb 1-2 perc alatt, a gumin nem találtunk lyukat.

Mit tudnánk még itthon csinálni vele?Sajnos holnap kellene, de így gyalogolnom kell elég sokat.Ha holnap elvisszük gumishoz, és nem gumi baja van akkor is megcsinálja?Kb mennyibe kerül ez?



2012. okt. 7. 14:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a szelepet el lehet zárni, van benne keresztben egy kis rúd, ezt próbáld meg valamivel (hajlított drót, hajtű stb) eltekerni, megeshet h. ez a baja. de amúgy ez vmi speckó bicikli kerék h. külön csak szelepet vesztek rá meg gumishoz viszitek? mert 680ftért lehet új belsőt venni...
2012. okt. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hol ereszt? Ha egy-két perc alatt leereszt, akkor azt érezni, hallani lehet valahol, ahogy fúj. Ha a szelepnél, akkor rosszul raktátok fel. Egyébként meg érdemes lehet áttérni az autószelepes gumi használatára, azt csak szerszámmal lehet kicsavarni.
2012. okt. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

a gumit egyébként nem vettük le, nem találtunk rajta lyukat, bár attól ez még gondolom nem biztos h nincs vele a baj?! találtunk egy kis repedést de onann nem jön levegő, lehet azt is a "jóakaróm" művelte :S

egyébként rácsavarta fogóval v vmivel tesóm a szelepet, most én is próbáltam, lecsavartam a kis "gyűrűt"(bocsi nem tudom h mi lenne a neve) és a tűt is kivettem és visszaraktam. am az eredeti szelep az kb 4 cm ez meg kb 2, nem vettünk, volt itthon még.

2012. okt. 7. 14:56
 4/12 A kérdező kommentje:
most újra felfújtam és megvártam mi lesz..sőt sztem nem 1-2 perc hanem 5 perc is van mire leereszt..nem hallottam h a szelepnél jönne a levegő meg nem is éreztem, a kis "vágásoknál"(annak nézne ki kb.) próbáltam tapintani de nem éreztem...olyan jókor jött most ez :( nem tudom miért ilyenek az emberek
2012. okt. 7. 15:07
 5/12 A kérdező kommentje:
esetleg ha lefényképezem a gumit meg tudjátok mondani h az vágás lenne e?
2012. okt. 7. 15:09
 6/12 anonim ***** válasza:

Inkább a szelepet, mert az a gyanúsabb annak alapján, amit elmondtál.

Kívülről nem nagyon lehet eldönteni, hogy egy sérülés a külső gumin csak felületi, vagy a belsőig hatol. Ha biztosra akartok menni, vegyétek ki a belsőt, fújjátok fel magában és úgy vizsgáljátok meg, általában akkor már kézzel is lehet érezni, hol fúj, de víz alá is nyomhatjátok.

2012. okt. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Van egy nagyon egyszerű hagyományos módja a szelep leellenőrzésének: a nyáladat az ujjad közvetítésével rákened és ha buborékol akkor ott ereszt. Ha nem ott, akkor kezdődhet a kerék kiszedése és a szokásos procedúra.
2012. okt. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
tesóm szerint az a probléma h nem illeszkedik bele jól a szelep, az is lehet h amikor lelopták az előzőt benne maradhatott egy kicsi, de hát azt sehogy se lehet kivenni, akkor új gumi kell?
2012. okt. 7. 16:49
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha már biztos hogy a szelep ereszt, akkor szedd ki, nézz be a szelep helyére (esetleg egy lámpa nem árt) és ha valami nem odavalót látsz, akkor fogpiszkálóval/drótdarabbal/vékony csavarhúzóval próbáld meg kiszedni. Ha nincs semmi, akkor fordítsd el 180 fokkal a szelepet és tedd bele úgy és pumpáld fel, hátha szerencséd lesz.


Egyébként a legegyszerűbb cserélni a belsőt.

2012. okt. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
holnap viszem gumishoz, majd írok h mi volt
2012. okt. 7. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!