Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Bukósisak/Katonai sisak...

Bukósisak/Katonai sisak milyen esetben?

Figyelt kérdés

Sportmotoron/Robogón hordhatok Német háborús sisakot?

Azért kérdezem mert chopper motoros hordhat, akkor én is?


2012. okt. 16. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
amennyiben nem ér sdemmit az életed, esetleg a családod cseréli majd alattad egy agyi sérülés után a pelenkát, amíg magatehetetlenül, kómában fekszel, akkor hordjad csak. Nem véletlenül találták ki a motoros bukósisakot, a rohamsisak nem véd meg ütközéskor. Gondold át, hogy érdemes-e divatozni vagy az életed, egészséged többet ér.
2012. okt. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Réti bubuzér ***** válasza:
100%
Hácc, ha van benne "E" jelzés, akkor hordhatod. Ez egyébként az európai minősítő szabványnak való megfelelést tanúsítja. A csopperes se eredeti rohambilit hord, hanem replikát, amiben van rendes bélés, stb.
2012. okt. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De láttam már chopper-es hapsin, nagyon vékony bélésűt is, kétlem hogy megfelelt volna a szabványnak, ugyanis biztos kongott a fején, annyi bélés volt benne mint a sima katonáknak

Azért kérdem hogy ha mókázni akarok ezzel, meg büntetnek-e vagy békénhagynak?

2012. okt. 16. 16:27
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Megbüntetnek.

De ez lesz a legkisebb problémád, mikor szétloccsan az agyad.

2012. okt. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A chopperes sem hordhat. Ha a rendőrnek olyan napja van, büntethet érte. De mondjuk egyszerűbb neki a Focusból lesből trafizni.

Az eredeti, páncéllemez rohamsisakok nem használhatóak motoron, vannak viszont olyan formájú, az európai szabványnak megfelelő sisak is. Az ilyenek általában vastagabb bélésűek, nem konganak, de láttam már én is olyat, aminek a szíjába bele volt varrva a megfelelő jelzés, mégis olyan volt, mint egy bili. Ebből vagy kiszedték a bélést, vagy eleve ilyen gagyi volt, nem tudtam eldönteni.

Viszont ha kedved tartja, hordhatsz ilyet. Biztos jól néz ki, de nem biztonságos és egyébként nem is jó benne motorozni. A német és a szovjet rohamsisakról is vannak tapasztalataim: mindkettő nehéz és kényelmetlen a bélésük. Na, mondjuk nem is kényelmi kellékek voltak. Ezen kívül borzalmasan zúgnak menet közben és a szél is szeret beléjük kapni (nem motorozáshoz lettek kitalálva). A csatjukat sem szeretem, ha jól meghúzom a szíjat, hogy ne essen le a fejemről a sisak, nehéz rögzíteni. Az is külön élmény, hogy nincs semmilyen fülvédője, akinek tehát érzékeny a füle a huzatra, sokáig emlékszik egy-egy rohamsisakban megtett körre. Bár a német nem annyira huzatos, de az sem leányálom.

Úgyhogy az ilyen sisak motoron csak arra jó, hogy az ember eljátssza benne a f*szagyereket, tartósan viszont nem használható.

2012. okt. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Semilyen esetben... Esetleg felvonuláson, főleg veteránmotoroson elnézi a rendőr az ilyen szedett-vedett fejfedőket, meg a bőrből varrt századeleji utánzatot, meg a kiskőrösi bilit, de egyébként nem.


Persze ahogy írták hordhatsz, de ne legyél megsértődve ha büntetést kell fizetned vagy esetleg kerekesszékkel közlekedned életed végéig (és akkor még jól jártál, mert van rosszabb eset is).


Vegyél egy normális bukót, még egy retro-szerű állvédő nélküli is többet véd.

2012. okt. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ez a német sisak nekem ittvan a szobában, de soha nem volt rajtam motorozásnál, ma jutott eszembe ez mert láttam chopperest ilyesmivel, és gondoltam jövök megkérdezem tőletek

De mivel ebben nincsen bélés csak egy kis réteg textil

Biztos szélzaja is nagy lehet

2012. okt. 16. 17:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Jaj olyan okos itt mindenki. Segédmotorkerékpáron miért ne hordhatna ha benne van az E jelzés és megfelelően ki van bélelve? Mellesleg sokkal erősebb és biztonságosabb mint egy műanyag valami, amiben aztán tényleg szétloccsansz.


Végül mi lett kérdező hordtad?

2016. szept. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!