Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi a különbség az "airbus" és...

Mi a különbség az "airbus" és "boeing" gyártmányú repülőgépek között?

Figyelt kérdés
mármint kinézet,teljesítmény

2012. okt. 29. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Más cég gyártja.
2012. okt. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ezt én is tudtam de nem azt kérdeztem hogy egy cég gyártja-e :D azt akarom tudni hogy teljesítményük mennyivel más, meg a kinézetük más-e ha igen akkor mennyivel?
2012. okt. 29. 21:37
 3/10 anonim ***** válasza:

Nyilván az elv ugyanaz , a dizájn lehet más, de nem sokban , nyilván egy tégla alakú gép nem repülne túl sokáig.


A hajtómű lehet más, de akár ugyanaz is , a Boeing tipikusan General Electric, Pratt&Whitney, vagy Rolls Royce hajtóműveket használ, esetenként CFM-et, az Airbus pedig Rolls Royce, Engine Alliance, vagy szintén CFM gyártányt.


Teljesítményben az azonos méretű gépek nagyjából ugyanannyit igényelnek, ez is ugyanúgy behatárolt mint a kinézet.

2012. okt. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb. olyan kérdés, minthogy mi a különbség a Mercedes meg a BMW autók között.


Még ha konkrét tipust kérdeznél, érteném, de így...?

2012. okt. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg a neten a boeing 737 képét (ablakok alakja, elhelyezkedése a pilótafülkénél) és vesd össze az airbus A 320 - szal. Messziről ki lehet szúrni a különbségeket. én személy szerint a b737 szépségét jobban szeretem, valahogy kecsesebbnek tűnik nekem. Ez mind szubjektív. bár ennek ellentmondóan az örök kedvencem mindig is a batár a380-as, annak ellenére hogy nem az a legnagyobb gép a világon :)
2012. okt. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
teljesítményben nem lehet összehasonlítani, mindegyiknek van vagy 40-50 gépe különböző altípusokkal.(boeingnek több). A hajtóművük is gyakran ugyanaz, ahogy már írták, mind2en használnak General electricet, rolls royce-t, CFM-t is. Boeing még pratt&whitney-t. De ez általában úgy van, hogy a gyár bízza meg a gyártót, hogy fejlesszen az új géphez hajtóművet, mint pl a mostani 787hez. de mind 2 gyártónak teljesen hasonló gépei vannak, néhol ez v az jobb, de mivel konkurensei egymásnak, nem csinálhat az egyik szuperszónikusat másik meg 20 emeleteset. nézegess típusadatokat.
2012. okt. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Van egy különbség, mégha vicces is, ami azonnal eszembe jut, ha a két gyártóra gondolok. A Boeing-eken szarvkormány van az Airbus-okon pedig joystick, úgynevezett side-stick (kivéve A310). Nekem valahogy a szarvkormány tetszik jobban. Azt nem hiszem, hogy lehet rendelni opcionálisan szarvkormányt Airbushoz, de nem hiszem, meg kevés légitársaság kérdezi meg a pilótákat, és soknak tetszik is talán.

Amúgy nagyjából egyező gépek, motokat, teljesítményt üzemeltetési költségeket tekintve.

2012. dec. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A Boeing amerikai az Airbus pedig Európai.
2013. márc. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A felszereltsége más. Az airbusba bekerült a flybyware rendszer ami az emberi hibák kiküszöbélésére hivatott (pl átesés). Teljesítményben és hatátóvolságban közel azonosak. A airbus képes megmondani a pontos hiba forrását, míg a boeing a recall-on kivilágít egy általános hibajelzőt és úgy kell keresni a baj forrását. De másban nem térnek el. A gázkart a robot a B-nél mozgatja, airbusnál viszont fix állás. és stb. Ha érdekel mélyebben keress meg és megmutatom.
2015. júl. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

@utolsó.

fly by wire. És a Boeing is használja 777 óta csak másféleképpen... A Boeing többet enged a pilótának.

2015. júl. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!