Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehetséges civil rendőrnek?

Lehetséges civil rendőrnek?

Figyelt kérdés
Egyre elterjedtebbek (nem csak most) a civil kocsis rendőrök.Na most ha valami szabálytalanságot csinálsz (pl.: gyorshajtás),és utánad mennek,akkor nem vagy köteles megállni.(Igaz?) mivel a törvény azt írja elő,hogy csak megkülönböztető jelzésű gépjárműnek kell megállnod. Annyit lehet tenni,hogy felhívod a rendőrséget,hogy üldöznek,mert te nem tudod,hogy civil kocsiba vannak. Nos,ezzel hogy vagytok?
2012. nov. 3. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Valóban csak mkj-t használónak kell megállnod, vagy egyenruhás rendőrnek. De a civil kocsik is fel vannak szerelve mkj-val, és tárcsával.

Láttam is ilyent. Mint a filmekben. Egy idióta repesztett az M0-án, amikor egy civil kocsiból előttem kinyúlt egy kéz, kicsapta a kocsi tetejére a kék villogót.

Civil kocsiban ülő civil ruhás rendőrnek, aki mondjuk éppen víkendezni megy, nem kell megállnod. Ő mindaddig magánember, amíg nem igazolja magát. Ami mozgó járműből – az említetteken kívül – nem igazán kivitelezhető.

2012. nov. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De például nem tudod ki ül a kocsiban:)
2012. nov. 3. 22:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Átgondoltam a válaszomat, de a kétségem nem érinti a kérdést. A rendőrségi jelzésekkel ellátott kocsik talán mkj nékül is megállíthatnak. Azért vagyok kissé bizonytalan, mert nem tudom, le van-e védve a megjelenésük, s lehet látni olyan autókat az utakon, amelyek rendőrautónak tűnnek, de nem az. Pl. Pesten a Keresztúri Úton áll egy régi Moszkvics Rendőrség felirattal, egy cég rendőrautóra maszkírozza a járműveit, csak Redőnység a felirata, s több biztonsági szolgálat is megtévesztő dekorációt használ.
2012. nov. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem volt egyértelmű, amit írok? Megismétlem: civil kocsiban ülő civil rendőr nem rendőr, hanem turista.

Ha meg van mkj és/vagy tárcsa, akkor meg rendőr, vagy más olyan hatósági személy, aki jogosult utasítást adni neked.

Ha arra gondolsz, hogy valaki bűntettet elkövetve rendőrként lép fel, de nem az, azt szolgálati kocsiban ültő, egyenruhások esetében sem lehetsz teljesen bizonyos. Nagyon ritka, de lopott rendőrautóban, és egyenruhában is működtek már bűnözők hazánkban. Nem tipikus.

2012. nov. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Napkiraly ***** válasza:
0%
egyszer nem álltam meg ilyennek, így végül leszorított (mmenekülni nem mertem, mert az szabálysértések tömkellege lenne). Megtalálja a módját hogy megálítson
2012. nov. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!