Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kérek mindenkit hogy olvassa...

Kérek mindenkit hogy olvassa el, és segítsen. Szerintetek mi lesz belőle? (tovább alul)

Figyelt kérdés

Kb 2-3 héttel ezelőtt egy lakott területen kívül 60 km/h val mentem, és az egyik kanyarban át mentem a másik sávba és hirtelen elő termett egy ember biciklivel ami nem volt ki világítva és mellény sem volt a férfin. Ittas állapotban volt ezt is mellé tenném.

Ki hívtuk a rendőröket és a mentőket. Nem lett komoly baja az embernek 3 napig kb bent volt a kórházban, szóval 8 napon belül meggyógyult. Most pedig kaptam egy levelet hogy be kell mennem a Rendőr Kapitányságra vallomást tenni. Neten azt olvastam hogy el is vehetik a jogosítványomat,vagy pedig pénzbírság. Nem szeretném ha el vennék mert nekem csak annyi hibám volt hogy át mentem a másik sávba. Gyorsan sem hajtottam mivel lakott területen kívül 90 km/h-val lehet menni.

Aki ért az iylen dolgokhoz az kérem írjon! Előre is köszönöm.


2012. nov. 29. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem fogják elvenni a jogsidat.

Lesz egy szép pénzbübtetés amit ki kell fizetned,de mindenképpen figyelembe fogják venni,hogy 60-al mentél,segítséget,rendőrt hívtál,a pasi ittas volt,kivilágítalanúl,se láthatósági mellény stb...

Arra számíts,hogy a pasi esetleg keres egy ügyvédet,és pénzt követel majd,de nem hiszem,hogy erre sor fog kerülni,mivel gondolom örül neki,hogy épségben megúszta,meg,hogy jó ha neki nem kell fizetni semmilyen büntetést,bár erre esély van.

Te nyugodj meg,pénzbüntetéssel megúszod.

2012. nov. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elírtam bocsi!

A pasi örüljön annak,hogy ha neki nem kell fizetni majd,de erre van esély.

2012. nov. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezért nem veszik el a jogsidat. Ha ittas volt és ez bizonyítható is, akkor neki kell büntetést fizetnie, nem neked.
2012. nov. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

" nekem csak annyi hibám volt hogy át mentem a másik sávba"


Egy túrót!!


Nem az út és látási viszonyoknak megfelelően vezettél,

hiszen a gyalogost sem láttad meg!

Ráadásul átsodródtál a másik sávba, és

ráadásul el is ütötted!!


Remélem, hogy elveszik a jogsidat egy időre, hogy rájöjjél, hogy nem játék a közlekedés.


NEM RAJTAD MÚLT, HOGY ENNYIVEL MEGÚSZTA AZ ÁLDOZATOD!!!

2012. nov. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90 km/h a maximálisan megengedett sebesség. Ha 60-al mentél, de nem tudtál megállni a belátható útszakaszon belül, akkor gyorsan hajtottál. Ráadásul indokolatlanul nem tartózkodhattál volna a baloldali sávban sem.
2012. nov. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha ittas volt és ez bizonyítható is, akkor neki kell büntetést fizetnie, nem neked"

Hiába volt ittas, ha az autó vezetője hibázott. Nem ütheted el büntetlenül, és utánna arra hivatkozol hogy alkoholt fogyasztott. Téged a balesetért büntetnek, a biciklist világítás és láthatósági mellény hiánya, valamint ittas vezetésért.

2012. nov. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!