Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha nekem Magyarországon...

Ha nekem Magyarországon -minden jogszabályi feltételnek megfelelve természetesen- kékfényes autóm van, akkor azzal kimehetek külföldre?

Figyelt kérdés

Na meg ketté is bontanám a kérdést, hogy


a, Unión belül ?

b, Unión kívülre ?


Mondjuk az igaz h lehetnek KRESZ-beli eltérések a megkülönböztető jelzéssel kapcsolatban még Unión belül is. Na de ha az ember nem használja, csak simán az autón van felszerelve, akkor mi a helyzet? Beleköthet egy kinti rendőr vagy nem jogilag?


Sztem ez elég homályos terület a jogban, mert egyszer már magyarázták úgy, hogy semmiképpen se mehet át határon túlra, egyszer meg jogásztól hallottam, h ha nem használja, akkor nem lehet gond, szóval teljes a káosz.


Viszont tény ami tény, úgy tudom, h a "belügyi autók" eleve nem hagyhatják el az ország területét. Na most ehhez képest ugye egyszer majdnem Szombathelyig bejött az osztrák rendőr szirénázva végig az úton ...


A nem belügyi kocsikkal meg kb senki se tudja mi a helyzet, mert sok kékfényest kérdeztem már, de fogalmuk sincs. Olyan eset szintén történt már hogy tűzoltó is meg mentő is átszaladt szirénázva az osztrákokhoz (meg fordítva is), de aztán a jogi hátterében már senki se biztos, hiszen egész más jogszabályi környezet van az ilyen autókra más-más országokban.

Egy rohammentőssel egyszer beszéltem már, aki járt Bécsben szirénázva, de az is csak utólag gondolkodott el, hogy igazából fogalma se volt, mit hogyan, miért... Na meg utólag szóltak neki, hogy szerintük ez így elég jogszabály-ellenes volt.


valaki tisztában van ezzel?



2012. dec. 9. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem használod, akkor szerintem mehetsz, ha egyébként hivatalosan van felszerelve.
2012. dec. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

persze, minden hivatalos, na csak erről nekem egyetlen magyar nyelvű igazolásom van, és persze tudom jól, hogy más ország meg már a felszerelést is másképpen szabályozza, amit meg honnan a fenéből tudjon az ember ugye?

szal jó kérdés na ... de ha nem használom, akkor már csak nincs belőle gond ...

2012. dec. 9. 13:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Sok munka lenne addig lekapni?
2012. dec. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hát igen, mert ez rendesen fel van fixre szerelve szal nem az a mágnestalpas kitehető típus ..
2012. dec. 9. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!