Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van valami különleges techniká...

Van valami különleges technikája a tükörből tolatásnak?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem hogy szoktam gyakorolni a tolatást. Pl van két bója ami közé be akarok tolatni. Amikor megyek hátrafelé még látom a bóját ami közé szeretnék beállni. ezután amikor eltűnik a bója akkor kell a kormányt teljesen eltekerni. Valahogy így megy ez a dolog? vagy mit tegyek hogy jobban menjen a dolog mert nem igazán értem hogy mikor kell a kormányt és mennyire kell elforgatni. Be vagyok sz@rva rendesen mert vizsgán is ha tolatni kell majd akkor végem lesz. várom a segítségeteket

2012. dec. 23. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Nem ELMÉLETBEN kellene törnd a fejed ezen, hanem GYAKOROLNI akár órákon keresztül.
2012. dec. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, a gyakorlás a lényeg. De azt tudom tanácsolni, hogy csak addíg maőverezz, amíg a bólyák látszanak a tükörben, mert akkor észreveszed, ha nekimennél. Ha a bólyák mellett már elmentél, már ne variálja szedd egyenesbe és tolass tovább így (már persze ha jó az irány :)). Ilyenkor csak akkor mennél neki a bólyának, ha tekergeted a kormányt. De nyílván ezt nem lehet könyvből tanulni.
2012. dec. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én a vizsgán lejjebb állítottam a külső tükröket a megszokottnál, hogy többet lássak a padkából. A vizsgabiztos a végén egy mondatban szóvátette, de nem problémázott vele. Gondolom nem én voltam az első ilyen nála, és tudta, hogy miért áll úgy a tükör.
2012. dec. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as én pont ezért szeretem az elektromos tükröt, magas padkánál alap hogy lejjebb állítom, hogy ezen miért kell a biztosnak problémázni...
2012. dec. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szóvátette, de papíron nem "problémázott" vele. Az oktatóval beszéltük ezt a tükör dolgot még a vizsga előtt, azt mondta, hogy a vizsga elején be kell állítani a tükröt, vizsgán már ne állítgassuk.
2012. dec. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én konkrétan úgy vagyok vele hogy tükörből jobban megy! jobban látok szinte mindet és az autót is jobban érzékelem!
2012. dec. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Úgy látom, hogy ez sok mindenkinél gond. De nem a tükör beállításával van a gond. Sokkal inkább a képzelet erejével.

Az autó mozgását kell megérteni, az lófaxt sem ér, hogy jobbra tekerem a kormányt a tükörben meg ott van a bója és arra megy, meg emerre, mert az életben nem csak ilyen "steril" nyugis helyzetek vannak, mint egy rutinpályán. Akik játszottak gyerekként kormányozható autóval, azoknál tapasztalatom szerint nincs gond. Még ha komplexebb szerelvényeket vezetnek is. Körülbelül olyan dolog ez mintha egy képletet bemagolsz vagy le tudod vezetni. Ha le tudod vezetni, akkor tudod miről szól, mit lehet vele kezdeni, mikor használd. Ha bemagolod, azt se tudod mire való.

Nem vagyok oktató, de ha az lennék, először modellezném játékautókkal egy igazi autó mozgását, és rögtön láthatóvá válna felülről, hogy miként mozog, fordul egy autó. Ez csak azért fontos mert, azt az autót, amelyiket kezeled nem láthatod fentről.

Azt elmondhatom, hogy egy autó a hátsó tengely vonal meghosszabbítása és a kanyarodó első kerekek forgássíkjára merőleges egyenesek általi metszéspont körül fordul el. De gondolom ezzel most nem sokat segítettem :) de hidd el így van. Viszont egy arra alkalmas játékautónál ezt tapasztalati úton meg lehet látni, érezni. Az összes barátom, ismerősöm, akik nem tudnak tolatni, úgy tekergetik a kormányt, hogy látszik az arcukon, fogalmuk sincs mit csinál az autó.

Ha egy játékautóval beállsz a játékbóják közé, akkor utána úgy fog menni az igazi géppel a tolatás, hogy állandóan csak azt kéred az oktatódtól, hogy azt gyakorolhasd.

2012. dec. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"a vizsga elején be kell állítani a tükröt, vizsgán már ne állítgassuk."


Ez olyan, mintha csak otthon indulás előtt lehetne beállítani, aztán ha mégse jó valamiért, akkor már csak másnap lehetne megtenni!

Baromságok vannak a vizsgákon! Ha nem jó a tükör, akkor állítok rajta és kész, akár menet közben is! Ha meg tolatni kell és nem jó, akkor evidens!

2012. dec. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!