Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire fontos az a szabály,...

Mennyire fontos az a szabály, hogy 18éven aluli nem vezethet felnőtt nélkül?

Figyelt kérdés
nyílván fontos,ezt értem.! de én csak a kisvárosunk egyik feléből szeretnék elmenni a hétvégiházunkig,ami 1.5 rövid utca..utána meg földút.igazából apuék mondják,h nyugodtan kimehetek,én féltem ahhoz a jogsimat.:D am.2hónap múlva leszek 18.
2012. dec. 28. 07:52
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
létezik ilyen szabály? szerintem téged átb@sztak
2012. dec. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
am.ez lett volna az első kérdésem..de nekem asszem még az oktatóm mondta.végülis logikus,mert ha egyedül megyek és balesetet okozok,én vállalhatomm már érte a felelősséget!? vagy az otthon ülő apum lesz a hibás? nemtudom...:D
2012. dec. 28. 08:04
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Miért, ha apád/anyád ott ül az anyósülésen, vagy a hátsó ülésen, akkor mitől lesz jobban felelős az általad okozott balesetedért, mintha otthon ül a fotelban? Nekem meg ez a logikus...

Nincs ilyen szabály. Ha van jogosítványod, azzal vezethetsz. Két korlátozás van: 2 évig nem vontathatsz, és 18 éves korodig nem vezethetsz külföldön (akkor sem, ha apukád melletted ül).

2012. dec. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Nincs ilyen szabályozás.


KÜLFÖLDÖN nem vezethetsz 18éves korod alatt, de akkor sem ha egy rendőr őrnagy ül melletted, illetve a jogsi megszerzése után két évig nem húzhatsz utánfutót vagy más vontatmányt.


Olyan korlátozás hogy nem vezethetsz egyedül, nem fordulhatsz balra csak ha a nagybácsid ül melletted, és csak a Kossuth rádiót hallgathatod menet közben NINCS.

2012. dec. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez a szabály kizárólag a népek fantáziájában él. Nem tudom visszavezetni száz évre a rendet, de az elmúlt 50-60 évben Magyarországon ilyen biztosan nem volt.

Aki vezet az felel az okozott balesetért, akár van jogosítványa, akár nincs. Kivétel az oktatóautó, ahol az oktató a felelős.

2012. dec. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2012. dec. 28. 15:37
 7/10 anonim ***** válasza:
18%

"mr.flash válasza:


Nincs ilyen szabályozás."


Annyit helyesbítenék, hogy MAGYAROSZÁGON nincs ilyen szabályozás!

:)

Ha jól tévedek szlotákiában bevezettek valami olyasmit, hogy ugyan 17 évesen levizsgázhatnak személyautóra, de 18 éves korukig felnőtt jogosítvánnyal rendelkező kisérő kell.


Kérdező, ha magyarországon élsz, akkor nincs ilyen. Csak képzeld el, hogy segédmotoros kerékpárra levizsgázhatsz 14 évesen, vajon hová ülne a felnőtt kisérő, hiszen smkp-ron nem szabad utast szállítani! Folytathatnám a 16 évesen megszerezhető A1-gyel, amivel 2 évig nem szabad személyt szállítani!

:)

2012. dec. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

A szlovák szabályozással nem vagyok tisztában, egyszer megbüntettek 50euróra valamiért ami örök titok marad (nem beszélt se angolul, se németül, se magyarul a rendőr, vagy nem akart), lehetséges.


Ja, és nem én pontoztalak le, valaki megint játszik. :)

2012. dec. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszii a válaszokat.ennek örülök. :)

Magyarországon lakom amúgy(:

2012. dec. 28. 23:35
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

mr.flash:


Nem nagyon befolyásol a lepontozás...

:)

2012. dec. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!