Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi van akkor ha összetörik a...

Mi van akkor ha összetörik a kocsi a szomszéd miatt? Részletek lent!

Figyelt kérdés
Mi egy föld úton lakunk (városban...:(). A szomszédunknak nem tetszik hogy kocsival járunk, és rámegyünk az ő kinti "részére"(ami elvileg közterület), és ezért kb 15-20kg (kb 40*40cm) köveket rakott ki körbe azzal a felszólalással, hogy ott van a gázcső, és összetörjük a kocsival (renault clio). Nos mi beállunk akkor is ha már/még saras az út,/ de van olyan is persze hogy este mikor beállunk fagyott délután meg totál kiolvadt, és csúszkál nagyon, és ha rácsúszok arra a nagy kőre amit kirakott akkor feljelenthetem?, Vagy mit tegyek? nem túl értelmes fajta, megbeszélni nem lehet, csak félek, hogy mi lesz akkor ha...
2012. dec. 31. 01:14
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Ha rácsúszol te leszel a hibás. Tanulj meg vezetni.
2012. dec. 31. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

A kinti részt is ő tartja rendben, ami elvileg járda lenne!


Ti meg azon szeretnétek állandóan áthajtani?!

Normálisak vagytok??


Gondolom, hogy az út közepét már össze-vissza szántottátok a kocsitokkal,

járható út meg csak a szomszéd karbantartott járdáján lenne.

Nyílván szólt párszor, de mivel ti teljesen értetlenek vagytok, kénytelen volt körbe kövezni.

2012. dec. 31. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Attól függ, hová tette azt a követ. Ha egyértelműen az úttestre, akkor azzal veszélyezteti a közúti közlekedés biztonságát. De vigyázz, mert egy ilyen girbegurba szekérútnál nehéz egyértelműen megmondani, mi számít úttestnek és mi nem.


Ezen kívül akkor is feljelentheted, ha mondjuk eléd gurítja azt a követ, amikor jössz...


Mindazonàltal a közös problémamegoldásnál hatékonyabb megoldás nincs, a pereskedés sokkal idegőrlőbb, mint leülni a nem túl értelmes szomszéddal és meghallgatni a kéréseit.

2012. dec. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sokkal szebb lett volna ez a kérdés, ha tettél volna fel képeket a helyről! Ha az út szélét végig rakja, akkor a te hibád ha rácsúszol!

Inkább az szokott lenni a gond, hogy amikor a saras földút elkezd romlani, akkor egy csomóan elkezdik kikerülni a kátyúkat és egyre szélesebb "utat" csinálnak maguknak. Nálam is volt hasonló de én szalagot húztam ki,metr engem is zavart, hogy már a kerítés tövében közlekedtek, ott is nyomvájúkat kialakítva és kitaposva a füvet, amit meg nekem kell rendben tartanom!


"ott van a gázcső, és összetörjük a kocsival"


1.) Nem töri össze, a legtöbb gázcső az úttestek alatt fut, már rég nem lenne gáz sehol ha veszélyesek lennének rá a járművek!

2.) A víz és a csatorna is ott megy, azokat nem félti?

3.) Ha netán mégis eltörne (nem fog), akkor se az ő gondja, henem a szolgáltatóé!

2012. dec. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"ott van a gázcső, és összetörjük a kocsival "


A gázcsövek minimális beépítési mélysége 110cm. Nem hogy egy Clioval, de egy rakott Krazzal sem tudnád összetörni.


Egyébként gondolom az árokpartot érted a "kinti rész alatt", oda viszont rakhat köveket, erre nincs tiltó rendelet, illetve annyi van hogy az út szélétől legalább 50cm-es sávot szabadon kell hagyni (útpadka, ugye), azon belülre nem tehet ilyet. Bár kérdés hogy ezt a helyi rendeletek hogy módosítják.


Talán van valamilyen birtokvédelmi törvény is, amiben le van írva hogy nem korlátozhatja az ingatlanodra való bejutást, de ebben nem vagyok otthon, keressetek utána.


Végeredményben nincs semmilyen felelőssége ha összetöröd a gépet a kövein mert megcsúszol. Viszont jó nagy f*sz, de ez meg más téma.

2012. dec. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a helyedben valamelyik este szimplán elhordanám onnan a köveket.

Aztán ha akar rakjon ki újat...

(pár alkalom után úgyis megunná)

2012. dec. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 03:37 -es írta jól!

A többiek valószínűleg panelben laknak, és fogalmuk nincsen arról,

hogy a járdát is a tulajnak kell rendben tartania!

2013. jan. 1. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!