Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ugyanakkora csapágyban több...

Ugyanakkora csapágyban több csapágygolyó jobb vagy rosszabb?

Figyelt kérdés
A kérdésem adott, ha egy ugyanakkora méretű csapágyban több csapágygolyó van, tehát több és kisebb az jobb e mint az az ugyanakkora csapágy amiben nagyobb csapágygolyók vannak, tehát kevesebb és nagyobb. Kérlek írjátok le azt is hogy miért jobb vagy rosszabb.

2013. jan. 2. 03:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Elméletileg a több jobb, mert nagyobb felületen oszlik el a terhelés.
2013. jan. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vaki75 válasza:
Nem jobb, nem rosszabb, csak másabb. Az eltérések a gyártók adatlapjairól konkrét csapágy típusok ismeretében megtudhatók. Ezek ill. a konkrét alkalmazást is figyelembe véve érdemes csak az előnyökről vagy hátrányokról beszélni.
2013. jan. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A cél az hogy a gördülési ellenállás minél kisebb legyen (a többi szempont mellékes).
2013. jan. 5. 15:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Mekkora a fordulatszám? Mert ha elég nagy, akkor siklócsapágy a befutó, mert ott olajfilmmen forognak a dolgok. Viszont bizonyos fordulat alatt nem keletkezik olajfilm, és a fém a fémen, hát az nem az igazi.
2013. jan. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha a gyártó oldalán le lenne írva a különbség akkor valszeg fel se tettem volna a kérdést, de mivel sehol nem találtam az ég világon erre a kérdésemre választ így megpróbáltam itt. A siklócsapágyról meg ne is beszéljünk, egy bizonyos fordulatig a száraz csapágy a legjobb mert nincs mi visszafogja (kenőanyag), persze attól függ hogy ki milyen célból használja. A fentebb említett kérdésre válaszoljatok kérlek, a TÖBBI NEM ÉRDEKEL.
2013. jan. 10. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!