Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha csak b kategóriás jogsim...

Ha csak b kategóriás jogsim van, akkor mi az előfeltétele a d-nek, és körülbelül mennyi pénz szükséges hozzá?

Figyelt kérdés

2013. jan. 3. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]

Ha jól emlékszem a 325. oldalon az is le van írva hogy mihez mi kell.


Ha nem ott akkor valahol a közelében.

2013. jan. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

meg kell szerezni a C-t ez kb 260000 ft és ezután mehetsz D-re az meg 240000 Ft, tehát legalább kell 500000 ft

Eddig 21 év volt de ezt lehet h fentebb emelték

2013. jan. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hát a korral már egész biztosan nincs gond:) sajnos:)
2013. jan. 3. 19:40
 4/9 anonim ***** válasza:

B,C PÁV vizsga kell hozzá,C 180.000 körül van,a D egy kicsit drágább.SZEMÉLYES véleményem, hogy megfelelő vezetési gyakorlatra is szükség van,gondolj bele,egy személyautó után hirtelen egy nagy buszba ülsz,túlnyúlása van, magas,széles,stb.40-60 ember életéért felelsz...

Sok sikert!!!

2013. jan. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
még az érdekelne nagyon, hogy vajon csak Pesten oktatnak buszvezetést vagy máshol is, mert végignéztem az összes székesfehérvári autósiskola honlapját de semelyik nem foglalkozik d vel.
2013. jan. 3. 20:30
 6/9 anonim ***** válasza:
Miskolcon is van tuti. Szóval gondolom legtöbb nagyobb városban van.
2013. jan. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2013 január 19.-e után már nem kell a D kategóriához C, elég a B kategória és a betöltött 24. életév!


A régi szabályozás:

"A „D” kategóriába tartozó gépjármű vezetésére jogosító bejegyzést annak a személynek lehet érvényesíteni, aki „C” kategóriába érvényesített bejegyzéssel már rendelkezik."


Az új:

"A „C1”, „D1” alkategóriába, a „C”, „D” kategóriába tartozó gépjármű vezetésére jogosító bejegyzést annak a személynek lehet érvényesíteni, aki „B” kategóriába tartozó járművek vezetésére érvényesített bejegyzéssel már rendelkezik."

2013. jan. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az üzenet küldője: AszKrisz87

Az üzenet címzettje: Harkonnen

Az elküldés időpontja: ma 02:46

Az üzenet oka: A kérdésre írt válasz: Ha csak b kategóriás jogsim van, akkor mi az előfeltétele a d-nek, és körülbelül mennyi pénz szükséges hozzá?

"2013 január 19.-e után már nem kell a D kategóriához C, elég a B kategória és a betöltött 24. életév! A régi szabályozás: "A „D”.."

Az üzenet témája: re

Az üzenet szövege: Hello!

Már ne haragudj de hogy írhatsz ilyen hülyeséget?


2013 január 19.-e után már nem kell a D kategóriához C, elég a B kategória és a betöltött 24. életév!


Azért vicces lenne buszos jogsi C nélkül a C t nekem is megkelett csinálnom a D hez és nem vagyok vén f@sz 26 éves vagyok. 21 éves korom óta buszozok 20 évesen Troliztam.


A trolihoz nem kell C jogsi oda elég a sima B kategória.

PÁV Kettő 102 es orvosival és betöltött 20. életév.


De mutasd már meg azt a jogszabályt ahol a D kategóriához nem kell a C jogsi !


Ne haragudj ha viszont igazad van akkor ne haragudj be néztem de ilyen nincs nem is lesz Europai követelmény 2013 jan 19. étől D kategóriás jogsi megszerzési feltétele 21 ről 24 év és C kategória megléte szükséges + GKI már egy jó ideje! De legkésöbb 2013 szept 09. ét követően!


Köszi a válaszod!

2013. márc. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bocs a válasz: Az első válaszoló belinkelte a jogszabályt, nem olyan bonyolult dolog ellapozni a megfelelő oldalra és megnézni!


326/2011 7. melléklet II. pont

2013. márc. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!