Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A "B" kategóriás jogosítvány...

A "B" kategóriás jogosítvány megszerzésével lenne egy pár kérdésem bővebben lent?

Figyelt kérdés
Tudom hogy rengeteg ilyen kérdés van, én használtam is a keresőt, de a legtöbb kérdés az hogy hány éves kórtól lehet megkapni... Az én kérdésem az lenne hogy hogyan működik teljesen amatőrként úgy hogy még sohasem vezettem városban kell majd vezetnem vagy azért van egy pálya vagy ilyesmi ahol gyakorolhatok ? A másik kérdés tudnátok ajánlani Esztergom,Dorog vagy ezekhez közeleső autós iskolát?
2013. jan. 7. 10:13
 1/7 anonim válasza:
Először rutin vizsga van ott majd megtanulod az alapokat (beindítás,tolatás stb ..),aztán majd az oktatóval mész be a városba,de nyugi ő mindenbe segít !!! Pálya ahol gyakorolhatsz??? Hát erre mifelénk nincs. a rutinpálya van csak ahol mondom az alapokat megtanulod,és aztán mehet élesbe a dolog. Esetleg ha van otthon kocsitok és a környéken olyan hely ,ahol senkit nem zavarnál,mond meg egy vezetni tudó embernek hogy vigyen el gyakorolni,bár az én oktatóm az ilyet kifejezetten NEM ajánlotta :)
2013. jan. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rutinvizsgát már eltörölték. Van a környéken rutinpálya, ahová az oktató kivisz gyakorolni az elindulás, kanyarodást, stb. Ha az oktató úgy érzi, hogy eléggé megy, akkor kivisz vezetni a forgalomba. Önállóan gyakorolni forgalomtól elzárt magánterületen tudsz, a tulaj beleegyezésével. De ha normális az oktató, akkor lesz olyan lehetőséged, mint nekem. Azt mondta, hogy a rutinpályára bármikor elmehetek gyakorolni nélküle is.
2013. jan. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Első vagyok! Nélküle gyakorolni? Hogy vezeted el oda a kocsit vagy hogy működik ??? Nincs már rutin vizsga??? 10 év alatt ennyit változott a világ ???
2013. jan. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2-ik vagyok. Mivel nekem akkor még nem volt kocsim, így apám kivitt volna a sajátjával a pályára, és én ott vettem volna át a volánt.. A rutinvizsga tavaly már tuti nem volt, hanem úgy működik, ahogyan leírtam.
2013. jan. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Járműkezelési, avagy "rutin" vizsga nincs. Oktatás van, de nem az az első lépés. Először be kell iratkozni a tanfolyamra, végig kell hallgatni az elméleti oktatást és le kell tenni az elméleti vizsgát. Ha ez megvan, akkor jön a rutinpálya néven elhíresült tanpálya, itt az oktatóval gyakoroljátok, hogyan is kell irányítani az autót, az egyes műveleteket miképpen kell végrehajtani. Ez egy forgalomtól elzárt jókora, szilárd burkolatú terület, amin általában bóják vagy jelzőkarók szoktak lenni. Itt nyugodtan lehet gyakorolni, mi történik, ha elfordítod a kormányt és hasonlók. Más autó nem nagyon van ilyenkor a pályán, tehát nem kell félni attól, hogy letarolsz valakit. Az itt elsajátított trükkökből külön nem vizsgázol, ha az oktató úgy ítéli meg, hogy már többször irányítod te az autót, mint fordítva, akkor mentek majd forgalomban gyakorolni. Itt már rendesen bementek a városba, kanyarodtok, lámpánál álltok, sávot váltotok meg ilyenek. És ha elég jól megy, jön a gyakorlati vizsga, amelyen majd a folyamatos, balesetmentes közlekedés mellett be kell mutatni 1-2 járműkezelési feladatot is (pl. párhuzamos vagy merőleges parkolás). Ha ez is sikerül, akkor már csak egy elsősegélynyújtó vizsga kell, ezt a tanfolyam alatt bármikor leteheted.
2013. jan. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A rutinvizsgát tavaly törölték el. Életszerűbbnek találták, ha a forgalmi vizsgán éles helyzetben mutatja meg a vizsgázó, hogy mit tud. Egy előre 90fok, hátra 90 fok, egy párhuzamos parkolás, és egy megfordulás be van pipálva a lapon, és ezt kell végrehajtani a forgalomban.
2013. jan. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek sokat segítettetek
2013. jan. 7. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!