Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 3-as metrón csak Szalóczy Pál...

3-as metrón csak Szalóczy Pál mondja be a megállókat?

Figyelt kérdés
2009. aug. 28. 14:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
8%
Nem mindegy???
2009. aug. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
NEM!!!!!!
2009. aug. 28. 14:27
 3/26 anonim ***** válasza:
Csak Szalóczy.
2009. aug. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Na erre voltam kiváncsi!
2009. aug. 29. 13:42
 5/26 anonim ***** válasza:
18%

Nah, ezt korrigálni kell megint...!

Üljetek le, mert nem a Szalóczy Pál hangját halljátok a M3-metróvonalon. Neki sokkal mélyebb és bársonyosabb a hangorgánuma. Ha kimész a vasútra, ahol nem a nyögdécselős-hadarós Rábai Balázst hallani, ott ezt le is csekkol6játok!



A budapesti metróvonalakon az alábbi személyek hangjai futottak, ill. futnak:

[M1> Varga János -- bemondó, Magyar Rádió (4 hangú szignállal, és az egyáltalán oda nem illő gyerekzenével, a Kaláka: Bőrönd Ödönnel...ide süllyedt a Földalatti...)


[M2>

>> Thoma István

>> Vadász Ágnes

>> Kéthangú szignállal: Kristóf Tibor (1942-†2009) színművész

>> Kéthangú szignállal: Beszédhibás férfirobothang (A Pstadionokt állomást következig, a Blaha Lujza tért következig, így mondja be...)

>> Elharapott szignállal: Tarcsa Zsuzsa: a Magyar Rádió

>> A M3-szignáljával két akorddal magasabb hangfekvésben: Egy fiatal csaj nyálas hangja, akiről nem tudni, hogy kicsoda...

IDE SÜLLYEDT A KETTES METRÓ!


[M3> Kéthangú szignállal:

>> előzékeny 50-60-as férfihang (nem tudom ki)

>> Az Árpád-híd--Újpest Központ szakasz átadása után magas hangorgánumú férfi (nem tudom ki)

>> 1990-napjainkig: Mohai Gábor (Radnóti díjas előadóművész, a Magyar Rádió ill. a Magyar Televízió munkatársa, A Magyar Köztársaság Arany Érdemkeresztjének kitüntetettje)


Mohai Gábor egyébként rendszeresen hallható felolvasóként a South Parkban is, ott ezt akár le is lehet ellenőrizni viszonyításképpen. Nagyon szép, selymes hangorgánuma van, amely a Szalóczy Pálénál világosabb csengésű.


Tény az, hogy kettőjük hangjában van valami közös, ami miatt keverhetőek, és ahogy azt már ismerjük,... rengetegen keverik is...



Szalóczy Pál egyébként a DKV Debreceni Közlekedési Részvénytársaság 1-es számú villamosának a hangja volt egy gyönyörűszép, (sajnos már nem hallható) csengő-bongó ajtózáró szignállal, ha minden igaz 1998-2001 között (pontosan nem tudom...), amikoris a Vásáry István utca és a Városháza megállóhelyekkel kibővítve lecserélték Szalóczyt egy "satnyahangra", de a szignál megmaradt. Most se szignál, se Szalóczy, egy túlartikulált, időnként pösze, amúgy kellemes hangorgánumú fiatal férfi hangja hallható a DKV kötött pályás vonalain (talán Bőti Attila hangja, a Kossuth Rádióból).


MPM

2010. febr. 7. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

>...kiegészítés

[M2>

>> Thoma István hangja pl. Bőzsöny Ferencével keverhető össze, mindketten a Magyar Rádió bemondói voltak.

>> Vadász Ágnes is a Magyar Rádió bemondónője volt, és főleg a DELTA című műsorban lehetett hallani a hangját.

Szép, nyugodt, intelligens, NŐIES, NEM NYÁVERGÓ hangja van,...

...ellentétben Tarcsa Zsuzsáéval, akit a BKV-sek istenítenek annak ellenére hogy "cinciririnnPUFF macskazene" (Bőrönd Ödön) után, befogott szájjal, alig hallhatóan beszél, és szinte mindenhol hallható. A könyökömön jön ki.


MPM

2010. febr. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

MPM-nek.

Nos ezek a metrók nem maiak így nem is lehet szép hangokat előcsalni belőlük. Az Ev/A (barbie metrók a FokGyemmel) az Tarcsa Zsuzsa csak nemrég újra lett mondva az egész vonal (mint a trolik is). Meg ugye a FokGyem csak mono hangok kezel és persze nem MP3ban tárol ha jól tudom akkor .voc kiterjesztésben. De ha a Volvo buszokon utazol (ne nem a 7-173as vonal a színészhangokkal és még azokból is legidegesítőbb) akkor hallod hogy azokon Tarcsa Zsuzsa sokkal tisztábban érthetően beszél.


Amúgy Tarcsa Zsuzsán kívűl még volt női hang a Vultronos járműveken a Nádai Bea (Stadion volán állomáson asszem még mindig ő van) na az tényleg nyávogás.

2010. febr. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

@ 18:17-nek


Mondasz valamit, azonban a barbie-metrókocsikban, amelyeket felújítottak, nem értem, miért nem tudtak sztereó hangszórókat tenni, mint a M3-metrón lévő pillangó alakban lyukazott faborítással álcázott megoldáshoz hasonlóan!?

Tarcsa Zsuzsával semmi bajom, de a kettes metrón közönséges, plusz még a mindenhol (sztereón is) a Bőrönd Ödön... fülsértő!!!)

A metrót különítsük már el a régebbi piros hetestől (7E), hogy annak egy egyéni, szép, egyedi, közérthető, előzékeny és reprezentatív hangot adunk! Mohai Gábor hangja ilyen az M3-mon, mégha sokan keverik is Szalóczyéval.

Na és szegény Kristóf Tibor... Én nagyon visszasírom a hangját az M2-re...! :-(


Úgy hallottam, a földalatti hangját (Varga Jánost) is mintha színészhangokra akarták volna lecserélni, erről tud valaki valamit?


MPM

2010. febr. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
>... A "PStadionok" meg egyenesen iszonyatos elnevezés véleményem szerint a "Klínikák"-ról lemajmolva,plusz előbbi még magyartalanul is hangzik. Átok! Miért nem lehet akkor már egyszerre "Puskás Ferenc Stadion"? Mert túl hosszú? (pl.: Ernst-Happel Stadion, Bécs)
2010. febr. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

18:56nak!

Földalatti színészhangok: [link] ezekről infó itt: http://www.youtube.com/watch?v=HmqptjNunno

(és zárójelben megemlítendő: http://www.youtube.com/watch?v=HmqptjNunno )

2010. febr. 7. 19:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!