Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi történik ha nem fizetem be...

Mi történik ha nem fizetem be a gyorshajtás miatt kiküldött csekket?

Figyelt kérdés
Késedelmi pótlék létezik-e??
2013. jan. 16. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
természetesen, és egyre csak növekedni fog a bünti a kamatok miatt
2013. jan. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Egyre csak nőni fog a büntetés és elég magas kamatot számolnak .

Az egyik barátomnak 1 évig csak számolgatták a kamatot és egy év után kapott egy levelet , hogy fizesse be az összeget , vagy fogdában leüli . Ha jól emlékszem akkor egy nap 5000ft .

2013. jan. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs késedelmi kamat, legalábbis a közigazgatási bírságnál nincs.


"Abban az esetben, ha a kötelezett fizetési kötelezettségének a teljesítési határidőig, önként nem tesz eleget, úgy adók módjára történő végrehajtásnak van helye, amelyet az ügyben hatáskörrel és illetékességgel rendelkező adóhatóság folytat le. A végrehajtás során az adóhatóság jogosult a végrehajtást munkabérre, fizetési számlára, ingó és ingatlan vagyontárgyakra is lefolytatni.


A közigazgatási bírság befizetési határidejének elmulasztását követően az eljáró hatóság kezdeményezi a közlekedési igazgatási hatóságnál a szabályszegés elkövetéséhez használt jármű forgalomból történő kivonását."


forrás: [link]

Kattints a végrehajtás sorra.

2013. jan. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
javítsatok ki ha tévedek, de nem úgy van hogy lefoglalhatják a kocsit?
2013. jan. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Asszem letiltásra kerülhet a jövedelemből ha van.
2013. jan. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 17. 22:38
 7/7 anonim válasza:
Én szeptemberben autóbérlés után kaptam egy 45 ezres büntetést mert gyorsan hajtottam budapestre bejövet. Nem fizettem ki, a levelet se vettem át. Kb 1-2 havonta küldtek egy levélértesítőt, aztán az ügyfélkapura érkezett üzenet, hogy kikérték az adataimat. Ekkor épp nem volt munkám (január). Márciusban sikerült munkát találnom. Pár nappal rá jött az üzenet az ügyfélkapura, illetve a cégem HR-jétől, hogy a következő havi fizetésemből levonnak 50.000 ft-ot bírság kifizetésére. 5000 Ft a kezelési költség. K**va anyjukat, de azért örülök hogy ezalatt a pár hónap alatt nem kamatozott többet.
2019. ápr. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!