Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hátsó lengéscsillapító esetébe...

Hátsó lengéscsillapító esetében van e jobbos és balos vagy mindkettő egyforma?

Figyelt kérdés
2002-es Fiesta. Ha nem érthetően írtam, vásárolok egy pár lengéscsillapítót hátra, beszerelés szempontjából egyforma vagy nem mindegy melyik melyik oldalra kerül.
2009. aug. 30. 00:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindegy. A lengéscsillapítók szimmetrikusak. Én még nem is láttam másmilyent, bár nem teljesen kizárt, hogy létezzen. De az valami nagyon speciális gép lehet, nem közúti autó. Tehát csak elsők-hátsók különböznek, azon belül nincs jobbos és balos.
2009. aug. 30. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Mert az az igazság hogy a jobb hátsó elszállt. Nem sokkal több mint egy éve cseréltem párban. Akkor is a jobb oldal szállt el, a bal odal jó. Mivel most nincs pénzem 2-re azon gondolkodám hogy a régi bal-t visszatenném jobb oldalra még mindig jobb lenne mintha sz.r lengéscsillapító van ott. Tudom jobb ha egyszerre van cserélve.
2009. aug. 30. 09:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos ez már nem ugyanaz a helyzet, mert MIUTÁN beépítetted és használtad, már nem ugyanazok az erők hatnak a jobb és baloldalira. (Pont, mint a gumiknál is, ahol fontos a forgásirány, ha már egyszer fel volt téve.) Ezzel együtt, ha kb. ugyanannyi volt a futásteljesítmény és a gátlók típusa egyezik, meg lehet próbálni. (Tehát akkor, ha most a két gátló kb. azonos állapotban van. Ha nagyon különböznek, akkor a kocsi viselkedése veszélyes is lehet.)
2009. aug. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Szerencsére kiderült hogy nem is az a baj. Egy nálam jobban hozzáértő haver nézte, nincs gond a lengéscsillapítóval, pedig nekem úgy tünt. Valami szilent nyiszorog ott hátul, ha jól sejtem olcsóbban megúszom.
2009. szept. 3. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!