Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Létezik az hogy megállni...

Zolka75 kérdése:

Létezik az hogy megállni tilos táblánál kiegészítő táblán 95m jelzésnél hibáztam, kb 4m el belűl parkoltam, és elakarták szálítani az autót trélerel de még időben jöttem, de ígyis 12700 volt a bűntetés a trélerélt+10000ft helyszini?

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 11:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

hogyne létezne

(az érdekelne, hogy hogyan állapították meg, hogy 95-ön belül vagy)

2013. jan. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A kiegészítő táblával együtt ez azt jelenti, hogy a táblát követő 95 méteren belül tilos megállni. Ha mégis megteszed, az természetesen büntethető.
2013. jan. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A büntetést nem tudom, de lehetne valami általánosan elfogadott jelzés, hogy meddig is tart az a bizonyos méter, ami a táblán van feltüntetve. Az útfestésen is lehetne valami, csak azt eltakarhatja a hó. Vagy lehetne egy feloldó táblája. Én ugyanis nem hordok mérőszalagot a a kocsiban, főleg nem ilyen hosszút.
2013. jan. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

95 méter? Azt tényleg elég nehéz belőni. Körülnéztél, biztos nem volt valami feloldó tábla?

Egyébként meg ha belül voltál akkor jogos a büntetés :(

2013. jan. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
feloldástát útkerezteződés jelentené
2013. jan. 17. 12:29
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha kereszteződés oldaná fel, akkor felesleges lenne a 95m-es kiegészítő tábla.
2013. jan. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
de mégis jól mondja, ugyanis a feloldó táblák csak mozgó járművekre vonatkoznak (magyarul: a megállni tilost a kereszteződés, vagy a méter korlátozás oldja fel) ... jobb helyeken szegély melletti sárga csíkkal egyértelműsítik a tábla hatályát
2013. jan. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A KRESZ rendelkezési közül az egyik:

Az említett tábla:

"hatálya a táblánál kezdődik és a következő útkereszteződésig tart, kivéve

a) ha a jelzőtábla alatt elhelyezett kiegészítő tábla ennél rövidebb távolságot jelöl meg,

b) ha ellenkező értelmű jelzőtábla a tilalmat előbb feloldja.

2013. jan. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
mikor odaértem akkor kezdte el emelni,és hiába mondtam hogy itt vagyok,akkoris felrakták a trélerre.és szíte megzsarolt hogy vagy most kifizetem a 12700ft 50% os árat vagy beviszik és akkor a teljes ár a duplája,,közben kameráztak
2013. jan. 17. 12:43
 10/13 A kérdező kommentje:
Írjatok véleményt,elkel ugranom boltba meg postár,majd leszek
2013. jan. 17. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!