Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi értelme van az elsősegély...

Mi értelme van az elsősegély vizsgának?

Figyelt kérdés

Nemsokára elkezdem a jogsit és felmerült bennem ez a kérdés.


Tehát minek kell a jogosítványhoz lerakni az elsősegély vizsgát?


Szerintem tök felesleges, úgyis elfelejtem kb. 2 hónapon belül meg a másik dolog az ha nincs az embernek affinitása hozzá rosszul lesz a vértől, akkor ezek után nincs miről beszélni.


Meg egyébként is ez nem olyan mint a kresz, mivel az ember azt mindennap használja ergo nem felejti el, az elsősegélyt viszont igen mert azzal nem találkozik nap mint nap.


Apukámnak is 20 éve van jogosítványa rendszeresen vezet, de még hála istennek egyszer sem kellet elsősegélyt nyújtania és ha most kéne vizsgáznia ebből tuti, hogy megbukna.


Én személy szerint az elsősegély vizsgának nem sok értelmét látom.

Ti mit gondoltok erről a dologról?


2009. aug. 30. 01:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Én már a kreszen és a rutinon túl vagyok, most jön majd a forgalmi vizsga utána meg az elsősegély.Azt mondják, hogy az elsősegély a legegyszerűbb.

A kérdésedre válaszolva pedig: szerintem nem árt ha mindenki nagyjából tudja mit kell csinálni.Kizárt dolog, hogy annyira elfelejtenéd.Mondjuk én lejjebb vinném a vizsga árát és minden jogsinál megismételtetném a vizsgatételt.Esetleg 7-8 évenként mindenkinek meg kéne ismételnie, mert rémes hogy egy-két embernek mennyire nincs róla fogalma.Pedig ezek életeket menthet(né)nek.

2009. aug. 30. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

Én is úgy látom mint a kérdező. Egy kínszenvedés volt az elsősegély vizsga és csak annak köszönhettem, hogy átmentem, hogy hajtották az embereket, minél többen, minél rövidebb idő alatt menjünk át. Ennek már 16 éve és mai napig nem látom sok értlmét. Én az életben nem tudnám használni a stabil oldalfekvést és fogalmam sincs, hogy vészhelyzetben, ha ömlő vért látnék, hogy viselkednék.


De lehet igaza van az első válaszolónak is és x időközönként ismételtetni kellene, mert tényleg menthet életeket... csak az a baj, hogy én nem vagyok egy rossz sofőr, pláne nem felelőtlen, imádok vezetni és nagyon utálnám, ha ezen múlna, hogy legyen jogsim 7-8 évente. Mert gyanúsan alig mennék át mindig.

2009. aug. 30. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Én személy szerint az elsősegélynyújtási ismereteket beépíteném még az általános-, vagy középiskolai tananyagba, mert ez hozzátartozik az alapműveltséghez, és sajnos bármikor kellhet, pláne annak, aki autót vezet. Egy felnőtt embernek igenis tudnia kell(ene), mi az a stabil oldalfekvés, vagy mi az a nyomókötés. Közúti balesetnél fontos a gyors segítség. Én személy szerint az egyik legnagyobb bűncselekménynek tartom a segítségnyújtás elmulasztását. Gondolj bele, ne adj' Isten baleset ér, és valamelyik hozzátartozód megsérül melletted; ha rosszul leszel is a vér látványától, de pl. el tudod állítani azt a súlyos vérzést, amiben sokkos állapotba kerülhet, vagy meghalhat, mire kiér a mentő. De ha te el is felejted, a következő arra járó autós talán tud segíteni pontosan azért, mert még valamire emlékszik abból, amit megtanult.

A jogosítvány megszerzése nagyon sokba kerül, de nem az elsősegély- vizsga dobja meg a legjobban a költségeket. És ne mondja nekem senki, hogy olyan megterhelő végigülni azt a két alkalmat, amiből áll a tanfolyam (és még vért sem fogsz látni). A vizsgán megbukni pedig már művészet. Sok szerencsét!

2009. aug. 30. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%
Ez is csak pénzlenyúlás,és az is érdekes,hogy csak a vöröskereszt csinálhatja.Azt meg mindenki el tudja mondani a mentőknek hány sérült van,és ha spriccol a vér akkor rányom valami rongyot.
2009. aug. 30. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
nme csak olyan oktatás folyik ami a közutakhoz kapcsolódik. én tanultam hasznos dolgot amit már kamatoztatnom is kellet. ha nem segítek lehet ottpusztult volna a barátom. de az elsősegélynek hála tovább őrültködik :d
2009. aug. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
Én azt mondom legalább annyit tanuljon meg az ember amit ott! Nem nehéz levizsgázni, nem mentőápoló minősítésnek kell megfelelni. De lelkiismeret kérdés, ha valaki bajba kerül, még a mentőnek kell legalább 15-20 perc míg odaér és ha más nem legalább átláthatóbb tájékoztatást kapjanak.
2009. aug. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem sok értelme van! Én most kezdtem el a kreszt-t, és egyúltal az elsősegélyt, de ez a kresz milyen nehéz és h*lyeség, ellenben az elsősegéllyel, ami tiszta logika és alap h ezt tudod!
2009. nov. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%
Nem, szerintem meg van értelme. Most gondolkozz a sérült helyében. Örülnél annak hogy vérben fulákolva az úttesten fetrengenél?? A mentősök amig kiérnek addig simán belehalhat az ember ha nem nyújtasz neki elsősegélyt! Igen, vannak olyan emberek akik nem bírják a vért de ez nem minden emberre jellemző! Személy szerint én sem nagyon bírom.
2009. dec. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
higgyétek el, hogy ha szükség van a segítségetekre, akkor nem fog zavarni a vér, mert arra fogtok koncentrálni, hogy meg kell menteni egy ember életét.
2009. dec. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Elég böszme a főkérdés, ugyanis ha kiderül egy balesetnél, hogy te közel sem tettél meg mindent a sebesültért, pedig egyszerű módon megmenthető lett volna az élete, le is csukhatnak. Fordítva ugyanígy van, neked is jólesne, ha hívnák a mentőt, és addig életben tartanának nem? Nőjetek már fel.
2009. dec. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!