Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért nincs egy napos autópály...

Miért nincs egy napos autópályamatrica?

Figyelt kérdés
Miért a 10 nap a legrövidebb idő, amire matricát lehet venni? Egy olyan országban, ahol pár óra alatt át lehet szelni az országot, miért nem lehet rövidebb időre matricát váltani? Gyakran utazom autópályán (de egyre ritkábban) és az utazásom után még 9 napig jó a matrica. Mi értelme ennek? Egy pl 600 Ft-os egynapos matricát szivesebben vennék, mert csak 3 órán át használom az autópályát. Valaki tud erre választ adni?
2013. jan. 19. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Mert nem tudnának indokolatlanul lehúzni.

Mikor neked csak egy napíg kéne és kb 600ft lenne, meg kell venneg a kb 4700 ast, akkor is ha csak egyszer használod.

Ez biztos bevétel nekik, ha nem tetszik nem használod elv.

2013. jan. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Így van, ez nekik csak bevétel.

A heti(10 napos) 3000 Ft, ebben az országban nincs akkora távolság, hogy ne lehessen autópálya nélkül élni.

Úgy kell útvonalat tervezni, hogy minél nagyobb számú út.

Pl. 8-as út, vasvártól fehérvárig jártam rajta párszor, falu nem sok van, ki lehet birni, lehet menni 100-at nyugodtan, veszprémtől meg 130-at is, mert jó az út, többsávos.

Mehetnék a hetesen is, km-ben nem sok az eltérés, de miért fizessek 10 napra, főleg 200 km-ért? inkább elindulok egy órával vagy 2-vel előbb, ez semmi pénzembe nem kerül.

Vagy legyen fizetőkapus, akkor legalább tudom mit fizetek miért, de az sem jó, mert a pálya sem a legjobb, meg aránytalanul drága lenne.

Horvátoknál pl. tudom hogy miért kerül annyiba egy szakasz, mert van bent vagy 10 alagút, hegyek közt megy. Itt meg van egy völgyhd, puff neki.

2013. jan. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pár éve még volt 4 napos, de megszüntették, mert kell a pénz...
2013. febr. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szóval: jómagam 1 évben 1x megyek le autóval a rokonokhoz Balatonra autóval, és a nyár végén 1x vissza. Írd és mondd mindösszesen 3 órára veszem igénybe az autópályát. Erre a 3 órára fizetek 20 napos autópályadíjat???? Nonszensz.

Persze lehet kőrbe menni, és akkor a 150km-t meg lehet tenni 3,5 óra alatt/tyúkszemmel a hátsómon. Pedig csak ez a járható út annak, akinek ideje van(kisnyugdíjas), pénze alig.

Na erre varrjon gombot valaki. Miért nem lhet az igénybevétel szerint fizetni? Még az is lehet, hogy akkor nagyobb lenne a fizetési készség?

Ez pont olyan, mint szemétdíjat fizetni akkor is, ha nincs szemét. Mi jön még?

2014. ápr. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Előző hozzászólóhoz csatlakozom. Ráadásul kisnyugdíjas vagyok, ha nincs járvány akkor is a "maradj otthon" kell, hogy érvényesüljön, ha már 1x diploma, és több szakma gyakorlatával az átlag nyugdíj 49%-ával kényeztetnek. Pedig anno nem fizettem járulékot, hanem vonták. 53 százalékát a tanári fizetésemnek!

A 3 óra autópálya használatra fizetendő 10 napos matrica nincs arányban sem a használattal, sem a nyugdíjjal.

Mit lehet ez ellen tenni?

2020. jún. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!