Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért kell leszólni más autóját?

Miért kell leszólni más autóját?

Figyelt kérdés

Akár a kultúra témakörbe is írhattam volna.

Mit gondoltok, miért van az, hogy egyes emberek leszólják azt, ami a másiknak épp megfelelő, jó, netán tetszik neki. Miért is akarják megmondani a másiknak, hogy mi a tuti és miért nem lépessek elfogadni, hogy a másiknak más tetszik. Aztán ebből lesznek a szetereótipiák, hogy x autó márka az sz..r, pedig minden autómárkában van sz..r.


2013. jan. 19. 20:30
 1/5 petizacc ***** válasza:
Erre a kérdésre nem lehet megfelelő választ adni szerintem. Azért nem, mert ezeknek az embereknek ilyen a mentalitásuk. Ez ellen se Te se Én se senki nem tud tenni. El kell fogadni, hogy létezik, de nem kell velük foglalkozni.
2013. jan. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem csak autót szólnak le.Országot,várost,falut,házat ahol élsz,barátnőt,barátot,vallást,véleményt,mindent.Neked megfelel?Ha igen akkor sz+rj a véleményekre.
2013. jan. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak érdekel, mit gondolnak erről mások, azaz ti.
2013. jan. 19. 20:52
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert irigyek az emberek és nem bírják elviselni ha másiknak valami jó és a nyomorult embert az is boldoggá tudja tenni ha a másik is szenved... Egy éve jó indulatú akartam lenni és adtam egyik ismerősömnek egy nagy adag töltött káposztát (6tagú a család). Mivel mondta hogy nagyon szeretik és tudtam hogy nem élnek túl fényesen. Mindenki bőven jól lakott vele, de azért másnap megjegyezte hogy kicsit sótlan volt. Gondolhatod hogy felcseszte az agyam vele. Ilyen kis apróságok miatt ilyenek az emberek. Ha az ajándékot leszólja akkor szerinted más tulajdona majd tetszik neki?
2013. jan. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szerintem a válaszadók nagyon jól írták; az hogy leszóljuk mások dolgait, kapcsolatban van az irigységgel.

Ha valakinek jó valami, akkor nekem miért kell rossz érzés társuljon ehhez? Miért van az, hogy legbelűl egy kicsit haragszom rá, amiért neki jó? Az irigységet egy gonosz dolognak tartom. Mert aki szereti az embertársát, az örül, ha a másikat boldognak látja. Mert az autó esetében is a másik örül az autónak, én meg leszólom, és amikor látom, hogy bánkódik a leszólásom miatt máris jobban érzem magam. Nem kérdéses, hogy mások leszólása rossz dolog, és rossz szívállapot kötődik hozzá. A káposztás eset miatt: Nagyon sajnálom. Igazán kedves voltál. Vannak emberek, akik sajnos nem értékelik másokban a jó tulajdonságokat, mint például a kedvesség. Úgy gondolom, hogy ezek az emberek felszínesek. Nem tudnak normálisan sem örülni, sem keseregni.

2013. jan. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!