Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A kamionok vonatozás közben...

Blaiseboy kérdése:

A kamionok vonatozás közben (szélárnyékban), mennyivel fogyasztanak kevesebb üzemanyagot?

Figyelt kérdés
Tudom sok mindentől függ, de úgy nagy átlagban...

2013. jan. 25. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Volt az Állítólag c. műsorban ilyen teszt, kamion mögött csinálták ezt személyautóval, és az jött ki, hogy a 7L-es fogyasztású személyautó ha 30 méteren belül volt a kamionhoz, akkor már 0.2 l-t megspórolhat (tehát 6.8L), ha meg elmentek egészen extrém mértékig (2-4 m volt a távolság), akkor meg 7L helyett lement egészen 4 egész valameddig.

Kamionok esetében is hasonlóra gondolnék, tehát kb 5-20%.

2013. jan. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a kamionok semennyit, max 1-2%-ot. Viszont az összesnek eltörném a kezét, aki nem tartja a követési távolságot.
2013. jan. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok pontos értéket, de jobban befolyásol, mint a kocsiknál! Hiszen az alaktényezője is eleve sokkal rosszabb.. Már az is sokat számít, ha nem húzod meg rendesen a ponyvát, hanem hagyod "lebegni" a szélben.
2013. jan. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%

a kérdésre válaszolva: ebben az esetben 10%..


de... életveszélyes mutatvány 2-3 méterre menni a másik mögött..ha az első satuzik, az összes többinek annyi...


személyautóval más a helyzet...ott akár 20% is lehet..az ráadásul nem szalad bele, ha satuzik a kamion, mert a személyautónak jobb a "megállási hatásfoka" (jajjj de szépen írtam)


az biztos, hogy baromi fárasztó figyelni a kamion lámpáját(is).. életveszély, nem éri meg.. de jó játék...

2013. jan. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"személyautóval más a helyzet...ott akár 20% is lehet..az ráadásul nem szalad bele, ha satuzik a kamion, mert a személyautónak jobb a "megállási hatásfoka" (jajjj de szépen írtam) "

Ezt gondold át még egyszer szerintem.

2013. jan. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Székely Ernő válasza:

10%-ot mindenképpen lehet hozni a fogyasztáson, viszont ehhez max. 4-5 méterre maradhatsz le. Marha fárasztó. Nem érdemes szórakozni ezzel.

Ha jobban lemaradsz, beörvénylik a levegő a két szerelvény közé és ugyanott vagy, mintha 50m-es követésit tartanál.

2013. jan. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

12 éve kamionozom. Még soha, senkitől nem hallottam hasonlót, hogy a szélárnyék miatt "vonatozna". Egész egyszerűen egymás seggében araszolnak az előzési tilalom miatt. Hozzánemértő politikusok kitalálták ezt a szabályt, nem mérték fel a következényeket.


Személyautót is vezetek, van kettőt is, bejártam turistaként is Európát (autóval).

2013. febr. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ahhaaa....

Én eddig azt hittem a szélárnyék miatt vonatoznak, de most már ezt is tudom!

Köszönöm!

2013. febr. 19. 10:33
 9/9 öreg motoros válasza:
Üdv! Harminc éve motorozom, és fiatal fejjel előfordult, hogy a még betonkockás M7-esen a kutnál megálló kamionosok némelyike egy kávé mellett rávehető volt a huzatásra. Indexel vagy elakadáselzővel jelezte a várható menetváltozásokat, és így igaz 3-4 méterre a platótól, de viszonylag kissebb kockázattal juthattunk le Balatonra teljes szélcsendbe, kb 30% ot sporolva az üzemanyagon. Tehát aki azt mondja nincs ilyen az még sosem próbálta gyakorkatban. Hozzáteszem mostani fejjel, és a megváltozott forgalom miatt már nem próbálkoznék meg vele, és azt ajánlom másokmak is ne tegyék ezt bármit is vezetnek. Széles utat!
2014. máj. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!