Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szlovákiában, Zólyom (Zvolen)...

Szlovákiában, Zólyom (Zvolen) és Besztercebánya (Banská Bytrica) közötti "R1" útszakasz fizetős-e? Ha igen, akkor a teljes szakaszra vonatkozik-e? Főleg az arra járóktól kérdezem

Figyelt kérdés
(itt néztem, de nem volt egyértelmű számomra. [link]

2013. febr. 6. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, már elég régóta az.. de mellette menő országút nem fizetős.
2013. febr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A mellette elhaladó út (Zvolenská cesta )elfogy (észak felé) és rákanyarodik az R1-es útra, az R1-es út azon szakasza már ingyenes?

2013. febr. 6. 12:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez tényleg jó kérdés.. :)

Én vagyok annyira konfliktuskerülő, hogy mindig elmegyek

Lieskovec-Zolná-Dolna Mlicina-Besztercebánya felé kerülni, már vagy 10 éve :)

Annyival nem lassabb nekem, hogy megérné hülye szlovák rendőrrel vitatkozni :)

2013. febr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
én már kétszer mentem oda-vissza ezen a szakaszon, tavaly és idén, én is ezen tűnődtem, elméletben fizetős, de direkt figyeltem felhajtásnál és visszafele Besztercebányánál, nincs semmi piktogram, ami matricát mutatna, sőt, besztercebányai felhajtóknál visszafele át is van húzva egy matricajel. Innentől nem értem, az E77-es is rávisz, holott annak nem szabadna fizetős szakaszra vinnie. Tavalyiról még nem kaptam csekket, szerintem már nem is fogok, ideire kíváncsi leszek. Ha kapok nem fogom szó nélkül hagyni, nincs értelmesen kitáblázva, ne várják már el, hogy előtte neten nézzek utána, mi van azokkal, akik véletlen tévednek arra?
2014. nov. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csekket elvileg nem kapsz. Helyszíni ellenőrzés során kell kiderülnie, hogy jogosan használod-e vagy sem... (kis nyalókás ember...)
2014. nov. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4 Szlovákiai gyorsforgalmi utak alapértelmezetten fizetősek. Abban az esetben nem, ha ott az áthúzott matrica, amelyek jellemzően városi, vagy kevésbé kiépített (2x1 sáv) szakaszokon találhatók meg. Ha felmész Besztercebányán az ingyenes szakaszon az R1-re, a városból kiérvén az utolsó lehajtó után kint van a város vége, illetve az autóút kezdete tábla, ezúttal áthúzott matrica nélkül, ergo onnantól fizetős.
2018. jan. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!