Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Műrepülő pilótaként meglehet...

Műrepülő pilótaként meglehet élni? Mennyit keresnek a műrepülő pilóták (általában)?

Figyelt kérdés
Gondolom sokat tesz az is mennyi sponzorod van.Nyelvtudásaim: Szlovák,Cseh, és gyenge Angol.

2013. febr. 22. 08:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy ez alapjában egy hobbi, nem egy foglalkozás. Nagyon keveseknek adatik meg, hogy meg tudnak élni belőle, a legtöbb inkább költ rá, nem keveset.
2013. febr. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon sokba kerül mire az ember eljut egy olyan szintre hogy szponzorok fizessék. Mert itt ugyebár nem munkahelyről beszélünk, hanem hobbiról, amire költeni kell, és ha olyan jó vagy hogy a versenyeken mutat a tv, akkor felkerülnek bizonyos matricák a gépre, amiért a cégek fizetnek.
2013. febr. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, ezt eleve csak a milliomosok engedhetik meg maguknak.

Régen hovatalosan is a kisapostagi reptérhez tartoztam, még a Besenyei Petit is ott ismertem meg, de neki pl annyiból sokkal egyszerűbb volt, hogy akkoriban nem volt minden ilyen sz.r fizetős, magán. Ott bárki csak úgy megjelent, már vitték is repülni. Az oktatás is ingyenes volt. Nagyon nagy élet volt azon a reptéren (de az összes többin is, átjártak a népek), és folyamatosan mentek versenyekre, nagyon jó világ volt az. (Pont egy ilyen versenyre menvén történt, talán 81-ben vagy 82-ben, hogy lezuhant a magyar műrepülőválogatott keret, mindenki meghalt, ketten maradtak életben, a Besenyei Peti, meg a Daka Olga, de csak azért, mert nem voltak a gépen)

Ma már teljesen másképp megy. Akik ma ott vannak, azok egy kicsit elszállt, gazdag ficsúrok, és semmi sincs ingyen. A képzés méregdrága, egy normális, megbízható gép megint csak méregdrága, és akkor a hangárdíjról még nem is beszéltem.

2013. febr. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyszerű válaszként: NEM. A Besenyei azért él meg, mert a redbulltól kemény pénzeket kap, a Veres a légügyi hatóságnál dolgozik, a Nádasnak/Keserűnek/Illésnek/Ábrányinak/Kovácsnak van rendes "polgári" foglalkozása, amiből keres annyit, hogy tudjon belőle műrepülni (egy műrepülőgép egy órára 120 ezer forint. Évente 30-40 órát kell műrepülni legalább, de hogy labdába is rúgjon valaki a nemzetközi mezőnyben, már 100 órákról beszélünk... lehet számolni.)
2013. márc. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!