Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Magyarországon kell e valamily...

Bandris kérdése:

Magyarországon kell e valamilyen útvonal engedélyt beszerezni ha kerékpárral akarok útnak indulni? Nem autópályára gondoltam, hanem főútvonalra!

Figyelt kérdés
2013. febr. 26. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a kerékpárod tengelyterhelése meghalad egy bizonyos értéket, akkor igen. Észak-Koreából írsz? Ilyen jellegű kérdést eddig el sem tudtam képzelni.

Autópályán, autóúton és az elsőrendű főútvonalakon nem bringázhatsz. Illetve ott, ahol tábla tiltja. Meg még van pár KRESZ-szabály.

De hogy engedély…

2013. febr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
Igen kell! A szülői engedély kötelező! :)
2013. febr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Nem kell ehhez semmilyen engedély. Autópàlya, autóút tiltott, elsőrendű főút viszont alapesetben nem, de gyakori a tiltó tábla ezeken.
2013. febr. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Pár ezer km-t letekertem közúton tesco/metro bringámmal már. Nem hencegésből de két számjegyű főúton is közlekedtem már meg egy számjegyűn is igaz az kényszer volt és hajnali 2 óra lehetett talán. Komoly engedélyek kellenek ezekhez. Voltak különböző oda-vissza útvonalaim és Balaton köreim is. Egyfelől kell a járműre forgalmi engedély, alkalmasnak kell lennie a gépnek a közlekedésre. Ezen felül előre meg kell kérni az útvonalra az engedélyt aztán kell engedélyt kérni az indulásra is. A célállomásra érkezés előtt beérkezési engedélyt kell kérni. Ezeket szerencsére zökkenőmentesen el tudtam eddig intézni skizofrén bürokratikus énemmel. De amúgy a való életben arra mégy a fent leírt úttípusok kivételével amerre jólesik :D.
2013. febr. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves előző!

Nem tudom hol élsz te, elég fura, hogy az útvonalengedély elég volt neked...

Engem mindig megfognak, mert a tachográf nem működik rendesen, a menetlevél pontos kitöltése kötelező, ugye szigorított műszaki vizsgáról egy szót sem ejtettél, persze, persze a célállomásnál lévő engedély, de mi van a fogadószemélyzettel? Az útközbeni ellenőrzőpontokkal?

A megfelelő felvezetőautó, a forgalombiztosítás, és a help center?


Mielőtt még nekivágnátok a kerékpáros útnak, tájékozódjatok jobban a helyi Kerékpáros Kirendeltségnél (KK), mert csúnyán megjárhatjátok, ha nem tesztek eleget a bringaszabályzatban foglalt törvényeknek...

2013. febr. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egy rokonom riogat vele azért kérdeztem itt. Természetesen elég sokat kerékpározok főútvonalon is, de még egyszer sem állítottak meg.
2013. febr. 27. 18:46
 7/8 Alex Fly ***** válasza:
Hogy a többi válaszoló komolyságát átvegyem egy kicsit: attól függ, hogy céges vagy magánkerékpárról van szó. Mert első esetben az engedélyeken kívül még ki kell tölteni a menetlevelet, illetve igazolni kell azt is, hogy jogosult vagy a cég kerékpárját használni...
2013. márc. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A próbarendszámot se felejtsd el!
2013. márc. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!