Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha kerékpárral vagy, és az út...

Boom007 kérdése:

Ha kerékpárral vagy, és az út két sávra bomlik, egyik jobbra másik egyenesen megy, de te egyenesen akarsz menni, akkor a belső sávon belül hol kell menned a kerékpárral?

Figyelt kérdés
2013. márc. 2. 07:20
 1/3 anonim ***** válasza:
A belső sáv szélén.Ugyan úgy mintha egysávos úton közlekednél.Azt, hogy a sáv szélén, azt rugalmasan kell értelmezni.(úttest állapota, forgalom, stb.figyelembe véve.
2013. márc. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Alex Fly ***** válasza:

Szerintem a legcélszerűbb ilyen esetben úgy haladni, mintha a szélső (kanyarodó) sáv nem is létezne.

Véleményem szerint célszerű "sávot foglalni", megakadályozva azt, hogy bárki is sávon belül próbáljon előzni -esetleg kiszorítani a külsőbe. És egyértelműen látszik, merre akarsz továbbhaladni, míg a sáv legszélén nem biztos, hogy mindenki számára nyilvánvaló, melyik irányba is tartasz. De ez is minden esetben az adott helyzettől függ...

2013. márc. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
okkés, mert multkor ezt csináltam, és sztem szabályosan, és egy nő kiordított hogy hol a "csába biciklizem?
2013. márc. 3. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!