Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kerékpáros kérdés, ezt hogy...

Kerékpáros kérdés, ezt hogy hívják?

Figyelt kérdés

[link]


A nyeregcsőhöz tartozó, műanyag, csavaros részt? Megrepedt a kerékpáromon, de el nem tört, hogyan orvosolható az eset?



2013. márc. 2. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínű lámpatartó konzol.
2013. márc. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mit?

A váz és a nyeregcső találkozásánál van? Mert akkor az a szorítóbilincs. És ha az műanyagból van akkor dobd ki szépen azt a tescos szart és inkább járj gyalog(próbáltam olyan tescos bicajt amin műanyag volt, aztán megpróbáltam megszorítani, el is törtem szépen, szerencsére a biztonságiaknak nem tűnt fel :D )



Ha az ülés alatt lévő részre gondolsz akkor az az ülés váza, vagy normális márkáknál a váz burkolata.


Vagy lehet még lámpatartó, lakattartó, táskatartó.....

2013. márc. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nyeregcső bilincsre gondoltam:) És nem műanyag volt, elvileg, bár még nem volt időm jobban megvizsgálni, de mivel ez nem gyorszáras, hajlamos a repedésre, törésre, szóval hamar beszerzek egy olyat inkább, nem kockáztatom meg a s*ggem épségét. :D
2013. márc. 6. 01:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát ha az műanyag volt akkor az nem épp jó jel...

Mert ha már azt is lespórolták róla akkor mi van a többi alkatrésszel?


Én inkább darabokra szedném az egész bicajt és alaposan átnézném hogy mi az ami közúti közlekedésre alkalmatlan benne(tuti van benne ilyen alkatrész bőven)

De a fékeket mindenképp átvizsgálnám.

Volt olyan ismerős akinek egy erősebb fékezésnél letört az egyik fékpofa a fékről... Az is minőségi tescos bicaj volt persze.



(bár a "minőség" se jelent semmit igazából, nekem promax tárcsafék tört el kevesebb mint 2 év használat után, meg promax agyban gyárilag hibás csapágygolyók voltak, mindkét oldalt 1-1 amik szépen kimarták a csapágyperselyt pár1000km alatt...)

2013. márc. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát igen, ebben igazad van, ott spórolnak, ahol tudnak. De alapjáraton minőségi alkatrészeket pakoltak a bringámra, ennyire már értek hozzá. De én speciel még sose láttam, hogy egy specifikáció megemlíti a nyeregbilincs típusát. Tényleg..

De ez apróság, 3 éve, mióta megvan, nem volt vele probléma, akármilyen szerencsétlen gagyi anyag, és valószínűleg most is csak azért tört el, mert fél éve meghúzhattam, és mivel imbuszos.. elég volt fél év állás neki, hogy feladja az anyag. Hál' istennek nem is egy nagy tétel, de most be fogok inkább ruházni egy gyorszáras alura, nem akarok több problémát ezzel.

2013. márc. 8. 17:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Lényeg hogy az ilyen alkatrészek fémből legyenek!

(vagy esetleg szénszál :D de az más kategória)

Mondjuk egy gagyi ülés szorító nem annyira veszélyes. Max ha menet közben törik akkor állva tekersz haza :)

2013. márc. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát ettől parázom én is, mivel nem tört, csak repedt, ki tudja mikor adja meg magát, és ha cirka 40 km/h-s sebességnél bármi történik, az nem kifizetődő. :P

Másrészt ez már tényleg nem egy tétel... Meg aztán ne legyen eltörve semmi se a bringámon. :D

2013. márc. 10. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!