Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tiszerintetek miért megy...

Chello kérdése:

Tiszerintetek miért megy rengeteg ember a járda bal oldalán (egyre több) egy olyan országban ahol a közlekedés rendje szerint évtizedek óta Jobb oldal a haladási oldal?

Figyelt kérdés
Teljesen természetes nekik. Szemmel láthatóan fel sem tűnik, ha a jobb oldalon szembejövök.

2013. márc. 21. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Agyalogos közlekedésnek nem sok köze van a KRESZ-ben szereplő jobbra tartáshoz! A gyalogos -főleg a járdán- ott és arra mehet amerre akar vagy amerre rövidebben eléri a célját!
2013. márc. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szántóvető ***** válasza:

talán megszokásból:

[link]

2013. márc. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pff.. hát végül is ha az intelligenciájukra gondolok ez az ábra a tökéletes magyarázat is lehetne. :)
2013. márc. 21. 18:01
 4/8 Beviz Elek ***** válasza:

Mivel nincs sèta-KRESZ, ezèrt fölösleges ezen kiakadni. Majd akkor mèrgelödj, ha indexelsz mikor elsètàlsz valaki mellett. Termèszetesen csak balról, mert ugye jobbról nem lehet elözni...


Ha valaki ràlèp a làbadra, akkor szoktàl betètlapot kèrni? Hàtha fizet a biztosìtó egy ùj cipöt.

2013. márc. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Számomra ez két ponton is érdekes habár nincsen jogosítványom.

Tökéletes a logika, hogy egy úton ahol haladnak előttem nincsen feltétlenül "mégjobbrább" ellenben van a balra ahol majd jön valami szemből.

Amennyire tudom, ha többel nem is, itthon lehet 100-al menni autópályán. Ha tehát megy valaki előttem 90-el és le akarom előzni azt feltételezve, hogy betartom a követési távolságot (nem tudom mennyi) akkor időbe telik megelőznöm főleg egy átlagos autóval. Ehez nála jelntősen gyorsabb sebességre kell felgyorsulnom legyen ez a példában 150.

Ha valami érkezik szemből 100-al akkor amíg nem lassít másodpercenként 70 méter távolság szúnik meg közöttünk.

Igen nagy kell legyen tehát a belátható üres pálya a bal oldalon, hogy biztonságos előzést lehessen végrehajtani.

2013. márc. 21. 20:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Támadható az okfejtésed!

A példabeszédedben autópályáról szólsz, meg előzésről, sebességkülönbségről, stb. Ott viszont nincs szembejövő forgalom!

Ráadásul ez nagyon messze van az alapkérdésedtől, -a gyalogosok közlekedésétől!

2013. márc. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze, hogy támadható :) a kreszt sem tanultam.
2013. márc. 22. 08:02
 8/8 anonim ***** válasza:

"Tiszerintetek miért megy rengeteg ember a járda bal oldalán..."

Legyen ez a legnagyobb problémád!

2013. márc. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!