Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri belevágni...

Szerintetek megéri belevágni a kamionozásba vállakózóként?

Figyelt kérdés

Lenne egy eladó vállalkozás elég jutányos áron.


Ami a vételárat képezi:


Nyergesvontatók:

2010-es Scania R730 Topline

2008-as Scania R420 Topline

- vadi új Michelin gumikkal

Mindkét vontató korához képest átlagos futásteljesítménnyel van. Gondosan karbantartottak. Szép, megkímélt állapotúak. A cég két tulajdonosa használta őket.


Félpótkocsik:

2012-es Schwarzmüller mozgópadlós

2006-os Schwarzmüller függönyponyvás

- vadi új Michelin gumikkal

2009-es Schwarzmüller nyitott

2010-es Schwarzmüller hűtös

- Carrier Maxima 1300 raktérhűtővel

Nagyon jó állapotú, újszerű félpótkocsik. Rengeteg tartozékkal. Pótkerekek, rakományrögzítők, stb.


A cég 8 éves, hitel és teher mentes. Soha nem volt veszteséges. Illetve minden szükséges engedéllyel rendelkezik.

Valamint megkötött szerződésekkel is rendelkezik. Két magyar gépipari gyár és egy német fuvarozó cég rendszeresen biztosít munkák! A szerződések 2-3 év múlva járnak le. Valamint van egy határozatlan idejű szerződés egy magyar fuvarozó céggel alkalmankénti munkabiztosításra.


A vállalkozáshoz nem tartozik telephely.


Van egy kis örökölt pénzem meg hozzá felvennék egy kis hitelt és akkor megtudnám venni a céget.

Mit gondoltok megérné belevágni? Ti belevágnátok?



2013. márc. 30. 17:03
 1/10 szántóvető ***** válasza:
legalább 6 szerelvény kell hogy nyereséget termeljen a vállalkozás,ez a 2 kamion kevés lesz.és sok tőke kell,hány napra fizetnek,30 vagy 60?8000 liter gázolaj biztos kell egy hónapra+autópálya díjak+sofőrnek fizetni.de nem folytatom,az a lényeg hogy lesz kiadásod bőven.
2013. márc. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"legalább 6 szerelvény kell hogy nyereséget termeljen a vállalkozás,ez a 2 kamion kevés lesz."


Akkor a két tulajdonos 8 éven keresztül mi az anyjából termelt nyereséget? Birom az ilyen okostojásokat!

2013. márc. 30. 17:27
 3/10 anonim ***** válasza:

" Birom az ilyen okostojásokat! "


-na,az is lökött,aki ennek,ezek után még ír valamit is ,

2013. márc. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 szántóvető ***** válasza:
nem a kisujjamból szoptam amit az előbb írtam.magam is kamionozok,ismerek jópár vállalkozót.nem lebeszélni akarlak,ha látsz benne fantáziát akkor nyugodtan vágj bele.én csak megemlítettem pár dolgot.
2013. márc. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Miért kellene már minimum 6 szerelvény?:)

Ha két kamionra nincs munkád akkor majd biztos 6-ra lesz?:))


Kérdező!

Szerintem így, hogy vannak a cégnek szerződései megéri belevágni.

Máskülönben én biztos nem próbálnám meg.

2013. márc. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Agytörzsi Prof. ***** válasza:

A probléma az, hogy itt valószínű, hogy kevés kamionos vállalkozót találsz. Én is kamionozok, abban talán nincs igaza a Szántóvetőnek, hogy 6 kamion kell hozzá. Ettől még nem kell "okostojásozni". Egy jó cimborám 2 kamionnal üzemel, megy neki, de a két autó gyakorlatilag csak a műszakira megy haza. Mindkettőt külföldi cég dolgoztatja.


Azonban számolnod kell erősen, mert a fuvardíjak nem éppen erősek. És valóban nem mindegy a fizetési határidő sem, mert addig neked kell finanszírozni mindent.

Egy pár számadat: a két kocsi mondjuk fut 26000km a hónapban az durván 8600 liter gázolaj.Ez 12200 Euro per hó. Ha 30 napra fizetnek, ezt akkor is meg kell előlegezned, plusz amiket a szántóvető említett.


Tehát számolj, aztán tied a döntés.

2013. márc. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
100%
Azt még elfelejtettem, hogy azért azokat a szerződéseket figyelmesen nézd át, amik a fuvarokról szólnak. Mert lehet, hogy rendszeres a munka de csak havi 6000km-t tudsz vele menni. Akkor máris nem olyan nagy buli, mert ha áll a kamion, akkor az nem termel egy kanyit sem. Valamint lehet az is, hogy csak kifelé biztosít fuvart, és odakint neked kell munkát találni rájuk.
2013. márc. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Na most gondolj bele, ha van egy céged, ami jól működik, tehermentes stb.. akkor azt te eladod?

A főnököm is eladta az előző céget. Tehermentes volt, csak épp befigyelt 28 millió adócsalás, ami ha kiderül ciki. Persze erről az új tulaj nem tudott :)


Amikor a jelenlegi munkahelyemre jöttem dolgozni 3 kamion volt, 5 év alatt jött még hozzá 9 és 2 teherautó. Ezeknek meg 8 év alatt 2 vontató és 4 pót? Hááát szerintem kicsit gyanús a dolog.


Ha számolgatunk a két vontató ~ 40 millió, a pótkocsik is legalább 25 millát érnek. Kis örökölt pénz és kis hitel ? Hehe


Van van lóvéd akkor egyszerűbb ha magadnak alapítasz egy céget. Ezeknek az autóknak az árából vehetsz 3 normális 4 év körüli szerelvényt. Igaz itt még futnod kell valami meló után, de ha leszerződsz egy nagyobb nemzetközi fuvarozócéggel... Lehet nehezebb lesz elkezdeni, de tiszta lappal indulhatsz. Ezeken felül pedig szükséged lesz még tőkére bőven. Ahogy fenteb is írták ha 30 napra fizetnek, akkor 2 autó minimum 8 köbméter gázolaj. Mire megjön a zsé, addigra már jócskán benne vagy a második hónapban, tehát minimum 16 000 liter gázolajat kell tudnod megfinanszírozni előre, ha nemzetközizel, akkor kb ugyanennyire fog kijönni az útdíj is. Ez durván 13,5 millió az első 2 hónapban.

Ha 60-90 napra fizetnek, akkor ezt duplázhatod, triplázhatod.


Amúgy jó pénz van a fuvarozásban, csak ha tisztán és normálisan akarod csinálni, akkor baromi sok tőke kell az induláshoz.

2013. márc. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
10%
miből termeltek pénzt : levonások gázolaj , emberek nem lettek kifizetve bejelentve keveset fiezetek pénzt, adócsalások....
2013. márc. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
sok a buktato nagyot tudsz bukni de sebaj a hidalatt is laknak mar
2016. dec. 5. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!