Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Gépjármű védelme GPS -el...

Gépjármű védelme GPS -el biztonságos?

Figyelt kérdés

A kérdésemet két felé bontanám.

1. Mennyire biztonságos a GPS védelem ? azt mondták, egy fórumon, hogy tudják blokkolni a GPS / GSM jeleket, így csak fölösleges pénzkidobás. Valóban így van ?


2. Egy rövid esettanulmány:

A kocsimban van GPS rendszer, hajnal kettőkor riaszt SMS-ben hogy lopják az autómat.

Mire leérek a parkolóba már csak hűlt helye van.

Interneten megnézem, hogy merre jár, fél óra múlva látom, hogy megáll a jel Pl. Csepel Művek egyik csarnokában.

Tisztában vagyok, vele hogy 2 óra múlva már darabokban lesz.

Mit tegyek ?

- Hívom a rendőrséget és elmondom, hogy hol van az autók GPS koordinátákkal, címmel. (Ez alap)

- Beülök a kocsiba és fél óra alatt odamegyek, bemászok a zárt csarnokba majd megpróbálom visszaszerezni. (Ez veszélyes)

- Szólok a haveroknak, 1 órán belül négyen pejszarvasakkal meglátogatjuk a csarnokot. (Ez jónak tűnik, de visszaüthet)


Nagy kérdés:

A rendőrség a bejelentéstől számított mennyi időn belül megy a helyszínre, kell nekik házkutatási parancs ?


Mert ha 2 órán belül nem tudja lefoglalni a kocsimat, akkor már darabokban van, ha ez így van akkor semmi értelme a GPS megfigyelésnek mert csak annyit értem el vele, hogy megtudtam, hogy hol szerelték darabokra a kocsimat.

Kiköszörült alváz és motorszámmal még azonosítani sem tudják, így még az alkatrészeket sem kapom vissza.



2013. ápr. 6. 18:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Egy profi GPS/GSM alapú cuccot nem fog egy sima pár ezres mobilblokkoló zavarni, ez hülyeség, erősebbeket meg nem visz magával a tolvaj, ahhoz több kilós akksi kell meg elég erős sugárzás, de jó eséllyel szintén csak a tolvaj mobilját üti ki így nem tudják figyelmeztetni ha baj van.


GPS alapú védelem arra jó, hogy legalább tudod hová vitték, a rendőrségnek tudod jelenteni, nekik meg intézkedési kötelezettsége van. Egyébként sem szokás azonnal bontóba vinni és szétkapni, a legtöbb tolvaj pár napig pihenteti az autót, pont a GPS miatt, egy lakótelepi parkolóba állnak vele pl. és pár napig ott pihen, így ha van benne GPS nem buknak le. Házkutatási parancs nálunk nem kell, alapos gyanú esetén (erre meg elég az, hogy jeladó van benne és itt jelez) a rendőr bemehet, éjszaka is, erőszakkal is szétnézni egy autót meg is fog találni.

A Tolvajkergetők ugye biciklikkel csalizik biciklit meg el lehet dugni pincében, padláson stb. Egy autót már nem lehet csak úgy eldugni, mire pedig megtalálja a jeladót, addigra már lebukott.


Amúgy a legjobb minél több passzív védelem és egyedi védelmi megoldás. riasztó (vagy legalább villogó LED), zár kiszerelése, ledugózása, váltózár, és több rejtett kapcsoló. Ha alapból látszik, hogy sokat kell vele vesződni és nem egyszerű eset, de amúgy nem ritka autó, hanem úgymond tucat akkor egy tolvaj sem áll neki ellopni (kivéve ha megrendelésre megy és neki pont azt kell ellopni, de ez ritka), inkább keres egy másikat, egy régi Opel vagy pl. Suzuki esetén még ugyanabban a parkolóban is talál egy másikat.


Egyébként az autótolvajok 99%-a is pont olyan sügér mint a biciklitolvajok ,akiket a Tolvajkergetőkben láttok, kicsit talán okosabbak, mert képes beindítani a motort, de ennyi. A profik a drága luxusautókra vadásznak és azokat kötik el, ők azok ,akik egyetemet végeztek és pl. a civil életben mérnökként dolgoznak valahol és néha 1-1 este "másodállásban" foglalkoznak autólopással, és pl. laptoppal kódolják ki az ugrókódos rendszert vagy a gyári lopásgátlóhoz írnak cracket, de évente alig pár ilyen profi lopás történik, rendelésre mennek, kifigyelik az autót (hiszen ritka autókról van szó), követik majd alkalmas pillanatban viszik. De az ilyen lopások ritkák, és akkor úgyis mindegy mi van benne elviszik akkor is ha egy pitbullcsordát tartasz benne, ha más nem odanyomják a pisztolyt a fejedhez vagy a piros lámpánál szednek ki belőle.

Egy átlagember átlagos kocsival, amiből sok van és ezért lophatják (alkatrészbánya pl.) ha alapvető biztonsági intézkedéseket és valami nem gyári hanem utángyártott riasztót, indításgátlót stb. beépít szinte biztos, hogy nem fogják elvinni.


Ameddig pl. nekem régi Opelem volt (A Corsa), a gyújtáskábelt vittem el magammal ill. ha sokáig volt utcán akkor az akksit (melyik tolvaj jár akksival lopni? :) 10 rejtett kapcsolóm is volt sorbakötve a gyújtással ráadásul valamelyik fordítva kapcsolt, meghatározott állásnál ment csak. Volt még benne egy váltózár, szintén utólag beépítve.


Ami még jó ötlet lehet ha megint lesz kocsim, meg is próbálom megvalósítani valahogy, lecsatolható kormánykerék, aztán vigye el kormány nélkül. :) Még vontatni sem lehet csak trélen elvinni, mert ugye váltózárnál ha nem boldogul vele és nem tudja a motortérben variálva pl. 2esbe berakni és elvinni lábon 30-40-es tempóval akkor jön a haver kocsival, aki vontatja ő meg ül a kocsiban és nyomja a kuplungot meg kormányoz/fékez.

2014. szept. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az Ebayről én is rendeltem pár ezres mobilblokkolót, de csak közvetlen közelről működik, pár méter után már nem hatásos. Arra jó csak, hogy ha pl. idegesít a metrón/buszon/vonaton a mobilján picsogó plázacica, akkor el tudod k.ssoltatni vele. Ráadásul egy blokkoló még a drágább/jobb sem tud egyszerre minden frekvenciát blokkolni. Zavaró jelet sugároz az adott frekvencián és erre a telefon eldobja a kapcsolatot, a mobilok pedig viszonylag magasabb jelszintnél is már dobják, mikor a beszédhang már nehezen volna érthető, a GPS jeladók, viszont mobilneten és SMS-ben működnek, az adatátvitelhez meg jóval alacsonyabb jelszinten is megy. Próbáljátok csak ki ha olyan helyen vagytok ,ahol alig van térerő, pl. erdő közepén a Bakonyban. Telefonálni szinte reménytelen, alig érted a partnert ha épp tud kapcsolni a mobil, de az m.facebook meg az SMS ha lassan is, de megy.


Mellesleg ha megnézitek a Tolvajkergetők videóit azzal sosem volt gond, hogy a biciklit visszakapják, ha bejelentették ,hogy ellopták, és tudjuk hol van, tessék kijönni és segíteni, csak ha lusta a rendőr vagy kummantani akar akkor beéri azzal, hogy bemegy, lefoglalja, visszaadja és közli ,hogy nem bizonyítható, hogy ő lopta el, azt mondja vette a sarkon, tessék visszakapjátok viszon' lángos. És sztem azért a többségnek ez már elég, legalábbis ki menne be órákig várakozni a rendőrségre feljelentést tenni aztán meg verni az asztalt, hogy induljon eljárás? Legalábbis nekem elég volna az ha visszakapnám a járgányt, úgy meg nem rázhat le a rendőr, ha azt mondom, hogy segítsetek ellopták a járgányomat, de tudom hová vitték, oda tudom őket vezetni, sőt látom is, hogy ott van, ha nem intézkednek az súlyos szolgálati bűncselekmény, úgy mennek a katonai ügyészség elé mint a huzat.

2014. szept. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!