Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megvan kismotortból a jogsim,...

Megvan kismotortból a jogsim, most csináltam a B kategoriát . Az okmány irodában elveszik a kismotor jogsit és arra teszik rá h a B is megvan v elveszik és újjat küldenek?

Figyelt kérdés
Ill. : Ezidő alá kérhető idéglenes vezetői engedély? Pl ha naponta szükségem van a motorra v bármi?!

#kismotor ról B-s jogsi #okmány váltás #ideiglenes jogsi
2013. ápr. 11. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Újat küldenek, viszont dönthetsz hogy odaadod vagy nem tehát szükséged van-e az M-es jogsira arra az időre még kiküldik a B-t( kb 4 hét). Nekem azt mondták hogy ha oda adom a régi jogsimat, akkor hamarabb megkapom az újat, hát odaadtam, mert nem volt rá szükségem arra az időre, de így is 4 hét alatt küldték ki.
2013. ápr. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, láttad-e már a jogosítványodat. Ha nem, nézd meg most: egy műanyag kártya. Erre az okmányiroda nem tud dolgozni, tehát újat kell készíttetniük. A plasztikkártyát az Állami Nyomda készíti, nem Mariska a nyomtatóval.

Jó pár éve még két megoldás létezett: vagy leadtad a jogosítványodat és megvártad, míg postán kijön az új, vagy az okmányirodába kérted a postázást és mikor megérkezett, ott adtad le az előző okmányt. Szerintem ez még most is megvan.

2013. ápr. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2 hét alatt kiküldik, egyébként ha már M re megvan arra kapsz ideiglenes jogsit, ugye az igazoló papírral, de csak az M kategóriára használhatod mert arra már korábban megvolt, autót azzal eszedbe ne jusson vezetni. De azért kérdezzél rá, nem tudom változott e azóta a dolog. Mivel nekem kellett így adtak és mondták hogy motorozásra használhatom azt a lapot de autóra még nem, csak ha megjött a kártya.
2013. ápr. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Végülis mondegy, mert a B kategóriával vezetheted azt, amit az M kategóriával lehet.
2013. ápr. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat...kedden kiderül , mert nkeme is mondjàk h minimum 3-4hét amikor a kismotort csinàltam akkor 2het utan megjott...de most azt mondjàk erre hogy vàltozott ès minimum 4hèt ..na de majd kiderül..:):):):):):)
2013. ápr. 12. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!