Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 50 vagy 125 cc robogót vegyek?...

50 vagy 125 cc robogót vegyek? Szakértők, HELP pls, többit lent!

Figyelt kérdés
Lány vagyok, kb 60-65 kiló. Nekem elég lenne az 50-es, de hegyen lakom, és a család ffi tagjai állítják, azzal szenvedni fogok mindig, ezért vegyek 125-öst. De azt meg már papírozni kéne, a rendőrök odafigyelnek rá manapság.. :( Plusz drágább mulatság, Yamaha, Honda, Piaggio mindnél drágább a 125-ös..Szóval help! :)

2012. jún. 16. 12:40
 1/7 A kérdező kommentje:
Jah, ami bonyolítja, hogy az 50-esek kétüteműek, a 125-ösök meg 4, és állítólag a 4 ütemű kevesebbet fogyaszt.. Szóval végképp tanácstalan vagyok.. :)
2012. jún. 16. 12:44
 2/7 anonim ***** válasza:
ha szeretnél később nagyobb motort is vezetni akkor szerintem a 125-ös azok már azért elég rendes tempót tudnak de könnyű vezetni tehát nem kell attól félni h egy kanyarban eldobod a gépet. a kis 50-es nagy emelkedőn tényleg lehet h küszködni fog. ha 50-es papírjai vannak akkor szerintem a rendőr nem fogja szétbontani a motort h megtudja hány cm3-s. bár ha letennéd az A1 kategóriát és akkor nem kell félni a rendőrtől.
2012. jún. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A családban van egy 125-ös yamaha, azt vezetem néha, uh nem ismeretlen a számámra. De 50-est még nem vezettem, ezért nem tudom, hogy mennyivel "gyengébb". Annyi pénzem van, amiből tudok venni egy robit, jogsira most nem futja, ezért kellene, hogy papír nélkül menjen.
2012. jún. 16. 15:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor marad a robi:( Viszont arra készülj föl, hogy szar érzés 125-ös után 50-esre átülni:)

Nekem van egy Suzuki EKO kismotorom, 207-es Babetta szintű gépezet. Egyszer vezettem ismerősöm YBR 125-sét...hááááát:D Legszívesebben ott helyben elloptam volna tőle, utána 50-essel tötymörgés a közlekedés:D

2012. jún. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

50-es kétütemű is felmegy a falon,ha jó állapotú (és nem babetta) XD


A családod ffitagjai szerintem a 4 ütemű 50-esekre gondoltak.Na az tényleg nem megy.

2012. jún. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért pár év alatt megváltozott az 50-esekkel a világ. Erre szoktam gondolni, amikor 70-nel kényelmesen robogok, és még bőven van benne erő. Nincs az a hegy, hogy egy rendes nyomatékos robogó szenvedjen egy 60 kilós lánnyal. Tök fölösleges nagymotort vezetned papírok nélkül.
2012. jún. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Ahogy nézelődtem, sok helyen azt mondják, hogy a kétüteműek többet fogyasztanak, van, aki szerint csak 70-80 km-t megy egy tankkal a járgánya. Tudom, függ attól is, mennyire húzom, de attól félek, hogy a hegy miatt akkor is többet fogyasztana. Találtam elég jó 125-ös mocit, de hát persze a félelem a rendőröktől megvan. 8 éve van B-kategóriás jogsim, szóval elvileg csak a "gyorsított" A1-et kéne megcsinálnom, de mint írtam, most nem futja rá. Ha meg már egyszer megcsinálom, akkor lehet h rendes motorra teszem le. Bár félek tőlük a forgalomban :D Szóval nem tudom.. Ha lesz pénzem, az A1-et mindenképpen leteszem, az nem árt, még akkor se, ha "hivatalosan" nem kell a robogóm vezetéséhez.

Köszönöm még egyszer a válaszokat! :)

Szép napot mindenkinek!

2012. jún. 18. 05:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!